Milli Savunma Bakanlığı Valla’daki kurtarma görüntülerini paylaştı

Milli Savunma Bakanlığı geçtiğimiz günlerde Valla kanyonunda yaralanan bir sporcunun kurtarılma görüntülerini paylaştı. Paylaşımda, “Türk Silahlı Kuvvetleri, tüm imkanlarıyla her zaman asil milletinin emrindedir. Kastamonu Pınarbaşı Valla Kanyonunda yamaçtan düşen vatandaşımız, Hava Kuvvetlerimizin arama kurtarma helikopteri ve timi tarafından zorlu araziden kurtarılarak Bartın Devlet Hastanesine ulaştırıldı” denildi.

 

“Haydı Kanyona Doğa Sporları Derneği”nin en kıdemli üyesi, 78 yaşındaki gazeteci, yazar Baha Targün, geçtiğimiz gün Valla kanyonunda kaya geçişi yaptıkları sırada düşerek yaralanmıştı. Arkadaşlarının ihbarı üzerine kurtarma ekipleri harekete geçmiş, Vali Avni Çakır’ın devreye girmesiyle Eskişehir’den havalanan askeri helikopterle güçlükle ulaşılıp kurtarılan Targün, Bartın Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Kırık olan bacağı alçıya alındıktan sonra taburcu edilen Targün’ün daha önce aralarında Horma ve Ersizlerdere kanyonlarında da geçiş yapmış usta ve eğitmen bir dağcı olduğu ayrıca 90’ların ünlü TV dizilerinden Çılgın Bediş’in senaristleri arasında yer aldığı öğrenilmişti.