Mine Özgür’e 30. yıl plaketi

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası’nın plaket töreninde Kastamonu’yu temsil eden gazetemiz yazarı, kimya mühendisi ve Kimya Mühendisleri Odası Kastamonu Temsilcisi Mine Özgür meslek hayatının 30’uncu yılında aldığı plaket ile onurlandırıldı. TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Ali Uğurlu’nun elinden plaketi alan Mine Özgür, Kastamonu’yu temsil etmekten gurur duyduğunu dile getirerek Başkan Uğurlu’ya teşekkürlerini iletti.

Özgür, Kimya Mühendisleri Odası’nın tüm Türkiye’de  yaptığı çalışmalar ile örnek teşkil ettiğini belirtti. Meslek hayatında 30, 40 ve 50’inci yılını dolduranlar için özel yapılan plaket töreninde yer almaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Özgür, “TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Başkanı ve Kimya Yüksek Mühendisi Dr. Ali Uğurlu’ya organize ettiği plaket töreninden dolayı teşekkür ediyorum. Kimya mühendisi arkadaşlarımız bu vesile ile bir araya geldi. Umarım 2019 yılında Kimya Mühendisleri Odamızın başarıları katlanarak artar” dedi.

Mine Özgür’e plaket takdim eden Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Ali Uğurlu, “Tüm mühendis arkadaşlarıma mesleklerinde başarılı yıllar diliyorum. Odamız  yasa, tüzük ve yönetmeliklerin hazırlanması, geliştirilmesi, değerlendirilmesinde, gerekli önlemleri almak, yurt içinde ve yurt dışında üyelerini temsil etmeyi sağlar. Ayrıca, ülkenin ve kamunun çıkarlarının gözetilmesinde, yurdun yeraltı ve yerüstü doğal kaynaklarının bulunması, korunması ve işletilmesinde, tarımsal ve sınai üretimin arttırılmasında, ülkenin sosyal, ekonomik, kültürel ve teknolojik kalkınmasında, çevrenin ve tüketicinin korunmasında odamız büyük rol üstleniyor” diye konuştu.