MİNNETTARIZ

  • Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolun temel taşı olan Çanakkale Zaferi’nin 107. yılını kutluyor, bu destana ve vatan savunmasına imza atan tüm şehitlerimizi, efsane komutasıyla zaferde büyük paya sahip olan Mustafa Kemal Paşa başta olmak üzere tüm gazilerimizi minnet, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Vali Avni Çakır, günle ilgili yayınladığı mesajda, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımız, milletimiz uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolun temel taşı olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yılını kutluyor, bu destana ve vatan savunmasına imza atan tüm şehitlerimizi minnet, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Şehrimizde 18 Mart Şehitler Günü ile ilgili program Şehitler Anıtı’nda saat 10.00’da yapılacak çelenk sunma töreni ile başlayacak. Ardından ise saat 11.00’da Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda Aytaç Eruz Lisesi’nin hazırladığı anma programı gerçekleşecek.

Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı, program bitiminde dernek merkezinde şehit ailelerini ziyaret edecek, ardından da Ilgaz Yurduntepe Kayak Merkezi’ne düzenlenecek yemekli gezide kendileriyle bir araya gelecek.

Akşam ise Güzel Sanatlar Lisesi’nin Halk Eğitim Merkezi’nde vereceği konser izlenecek.

ZAFER YÜRÜYÜŞÜ

Türkiye Kamu Sen’in geleneksel Zafer Yürüyüşü de saat 17.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak ve Kastamonu Kalesi’nde son bulacak.