MİNNETTARIZ

Vali Avni Çakır: “Gazilik unvanını onurla taşıyan bir milletin fertleri olarak damarlarımızda dolaşan asil kan; vatan-millet-devlet savunmasında, birlik ve beraberliğimizin korunmasında bizleri dimdik ayakta tutan en temel hazinemizdir.”

  

Yarın, 19 Eylül Gaziler Günü…

Vatanın kurtuluşu ve korunması, halkımızın, soydaşlarımızın ve masumların kollanması adına canlarını ortaya koyan tüm gazilerimize minnet duygularımızı bir kez daha ifade ediyor, hayatta olmayanları rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Günle ilgili şehrimizdeki tören, saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması şeklinde gerçekleştirilecek.

Törende, günün anlamıyla ilgili konuşmayı Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkan Yrd. Hüseyin Mahmutoğlu yapacak.

Buradaki törenin ardından Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanlığında şehit ve gazi ailelerini ziyaret edecek, saat 11.00’de ise Barutçuoğlu AVM ikinci katında “Kıbrıs Barış Harekatı” konulu resim sergisi açılacak.

Vali Çakır mesajında şöyle dedi:

“Zafer ve kahramanlıklarla dolu bu vatanı bizlere armağan eden şehitlerimiz ve gazilerimiz; tüm milletimizin savunucusu, umudu, birlik ve beraberlik ruhunun ölümsüz abideleridir. Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, fedakârlıklarını, azim ve kararlılıklarını örnek aldığımız gazilerimiz bugün bizlere millî birlik ve beraberliğin gururunu yaşatmaktadırlar.

İstiklal, istikbal ve hedeflerimiz uğruna yüzyıllardır aynı inanç ve kararlılığı gösteren milletimiz, bugün “Vatan bölünmez, Türkiye geçilmez.” ruhunu bir kez daha tüm dünyaya ilan etmektedir.

Gazilik unvanını onurla taşıyan bir milletin fertleri olarak damarlarımızda dolaşan asil kan; vatan-millet-devlet savunmasında, birlik ve beraberliğimizin korunmasında bizleri dimdik ayakta tutan en temel hazinemizdir.

Türk milleti için şereflerin en yücesi olan şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşan aziz kahramanlarımızdan aldığımız güçle bizlere bıraktıkları mukaddes emanetin ilelebet savunucusu olmaya devam edeceğiz.

Ölümsüz şehitleri ve kahraman gazileri ile nice destanlar yazan Türk milletinin sönmeyen meşaleleri olan gazilerimizi andığımız bugünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, aramızdan ayrılan gazilerimizi bir kez daha sonsuz rahmet, şükran ve minnetle anıyor; aramızda bulunan gazilerimize sağlık ve huzur içinde bir hayat temenni ediyorum.”

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ ANMA PROGRAMI

19 Eylül 2021 – Pazar

ÇELENK SUNMA TÖRENİ

Saat     :10:00

Yer      : Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı

Çelenklerin Protokol Sırasına Göre Sunulması

-Valilik Çelengi

-Garnizon Komutanlığı Çelengi

-Belediye Başkanlığı Çelengi

-Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çelengi

(Sadece Yukarıda Belirtilen Kurumlar Tarafından Çelenk Sunulacaktır.)

-Saygı Duruşu

-İstiklal Marşı

-Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkan Yrd. Hüseyin MAHMUTOĞLU’nunGünün Anlam ve Önemini Belirten Konuşması

2- GAZİ VE ŞEHİT AİLELERNİNİN VALİ, GARNİZON KOMUTANI VE BELEDİYE BAŞKANI TARAFINDAN ZİYARETİ

Saat     :10:20

Yer      : Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanlığı

3- “KIBRIS BARIŞ HAREKÂTI” KONULU FOTOĞRAF SERGİSİ

Saat     :11:00

Yer      : Barutçuoğlu AVM 2. Kat