MODADİL İngilizce öğretmenlerini buluşturdu

 

MODADİL Kastamonu Şubesi Kastamonu’da görev yapan ilkokuldan liseye İngilizce öğretmenlerini Kastamonu’nun çok güzel bir köşesinde Gölköy Yaşam Resort ’de bir pazar kahvaltısında bir araya getirdi.

Kendileri de İngilizce öğretmeni olan MODADİL kurucuları Suat Gürcan ve Rıdvan Gürbüz’ün katılımıyla gerçekleşen kahvaltı sonrasında “Türkiye’de yabancı dil eğitiminde aşılmakta zorlanan sorunlar ve çözüm önerileri” konulu söyleşi bilgilendirici olmasının yanında çok keyifli diyaloglara sahne oldu.

Sadece Kastamonu özelinde değil tüm ülkede uygulanan İngilizce eğitiminin temel düzeyden başlayarak ileri yaş gruplarına varıncaya kadar nasıl bir süreçten geçtiğini ve bunun model ülkelerle mukayesesi ayrıntılı olarak yapıldı, İngilizce öğretmenleri okullarında yaşadıkları sorunların yanı sıra bu sorunları aşmak için aldıkları aksiyonları da dile getirdiler. Bu paylaşımlar sayesinde diğer meslektaşlarının bulduğu çözüm yollarından faydalanma imkanı bulan öğretmenler verimli öğretimin gerçekleştirilebilmesiyle ilgili faydalı kaynaklar ve yöntemler konusunda da bilgi alışverişinde bulundular.

Modadil Akademisi Kurucuları Rıdvan Gürbüz ve Suat Gürcan, “2006 yılında beri eğitim sektörünün her alanında birçok başarıya imza atan Olgu Eğitim Kurumları 2016 yılında Modadil ailesini bünyesine katmış, bu bağlamda Kastamonu ilinde YDS-YKSDil-IELTS-TOEFL-LGS-İngilizce sınavlarında üstün başarılar göstererek, Kids AndTeens ver Genel İngilizce gruplarında da adından söz ettirmiştir.

Türkiye’de “Exam Center: Sınav Merkezi”  adını kullanan ilk kurum olan Dil Okulumuz yenilenen ismimiz MODADİL adı altında bugüne kadar İngilizce sınavlara hazırlanırken yüz binlerce adaya ışık tutmuş, birçok yayına imza atmış ve halen öncelikli olarak İngilizce sınavlar üzerine hem Örgün hem de Uzaktan Eğitim veren, ODTÜ İngilizce Öğretmenliği mezunu olan bizler İngilizce öğretmenleri Suat Gürcan ve Rıdvan Gürbüz tarafından 2006 yılında Ankara’da kuruldu.MODADİL Okulu özellikle Sınav İngilizcesi eğitiminde Türkiye’de İngilizce Sınavlara hazırlanma sürecini şekillendirme konusunda ilk olmayı başarmıştır. Özellikle YDS ve YÖKDİL alanındaki Türkiye rekorlarımız ve başarılarımız kurumumuzun haklı bir gurura sahip olmasını sağlamıştır. Düzenlediğimiz söyleşimizde bu güzel atmosferi bizimle paylaşan değerli katılımcılarımıza da yayın ilgi ve alaka için teşekkür ediyoruz” dediler.

Düzenlenen söyleşi programına Bahçeşehir Koleji Kurucu Müdürü Hakkı Güngör, Olgu Eğitim Kurumları Kurucularından Selçuk Arslan, Bahçeşehir Koleji Müdürü Şükran Sayım başta olmak üzere ilimizde hizmet veren çok sayıda İngilizce öğretmeni katıldı.

Cengiz MUHZİROĞLU