Muammer Yapıcıoğlu: “Bizim çatımız altında birleşelim”

  • Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu, “Kastamonu muhtarlarını tek çatı altında birleştirmek istiyorsak, bu birleşmenin adresi bizim bağlı bulunduğumuz konfederasyon çatısı altındaki Kastamonu Muhtarlar Derneği’dir” dedi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu, Valilik tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen Halk ve Muhtar Buluşması toplantısında Türkiye Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Ahmet Şatırgil’in ifadelerine değinerek açıklamalarda bulundu.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu, konuyla ilgili olarak, “Geçtiğimiz günlerde Valiliğimiz tarafından düzenlenen muhtar halk toplantısında Türkiye Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Ahmet Şatırgil ilimizde muhtarlar adına 3 farklı derneğin olmasından dolayı rahatsız olduğunu ifade etti. Fakat kendisi öncesinde derneğimizle bu konuda irtibata geçip, birlik çağırısında bulanabilirlerdi. Sonrasında da derneğimizle herhangi bir şekilde irtibata geçmedi. Bir önceki Türkiye Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Mehmet Leblebicioğlu ile de bu konularda olumlu görüşmelerimiz olmuştu. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; ilimizdeki muhtar örgütlemesinin en yüksek çatı kuruluşu Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği’dir. Bağlı bulunduğu konfederasyonun bünyesinde 7 bölge, 4 büyük il federasyonu ve bu federasyonlara bağlı 270 dernek bulunmaktadır. Derneğimiz kararlarını genel kurulun verdiği çoğunluk ilkesine dayalı ve bağımsız alır. Bir şube değildir. Kastamonu muhtarlarını tek çatı altında birleştirmek istiyorsak, bu birleşmenin adresi Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği’dir” dedi.

Kastamonu Merkez Mahalle Muhtarları Derneği’ne çalışmalarında başarılar dileyerek sözlerine devam eden Yapıcıoğlu; “Merkezimizdeki mahalle muhtarları, mahallerindeki sorunları daha hızlı çözebilmek, seslerini duyurabilmek adına Kastamonu Merkez Mahalle Muhtarları Derneği’ni kurdular. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum. Ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu önemli günlerde, kendilerini de derneğimize davet ediyorum. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği çatısında birleşirsek, Kastamonu için daha güzel çalışmalara hep birlikte imza atacağımıza canı gönülden inanıyorum” diye konuştu.

Anadolu’nun ilk Muhtarlığın Kastamonu’da kurulduğunu hatırlatan Yapıcıoğlu; “İlimizdeki Muhtarlık tarihi sahip olduğumuz en büyük hazinemizdir. Bu gururu yıllardır Kastamonu Muhtarları olarak büyük bir onurla taşıyoruz. Bu denli büyük bir gururun sahibi olan muhtarlar olarak, Kastamonu’da Türkiye’deki muhtarlara örnek olabilecek çalışmalara imza atmalıyız. Çalışmalarımız sayesinde Kastamonu’muza Muhtarlar Müzesi’ni kazandırdık. Türkiye’de ilk olan müzemizin daha büyümesi güçlenmesi içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği olarak tüm gücümüzle Kastamonu için taşın altına elimizi koymaya hazırız. Gelin hep birlikte taşın altına elimizi koyalım ve Kastamonu için güzel işler yaparak, Kastamonu’nun adını Türkiye’ye duyuralım” ifadelerini kullandı.