Müge Anlı: Bir gariplik var

ATV’deki programında uzun süre işlediği Bürme olayı konusuna son gelişmeler ışığında yeniden değinen Müge Anlı, “bu işte bir gariplik var. İçime sinmeyen bir şeyler var” deyip, kendisini bu düşünceye sevk eden soruları sıraladı.

Bürme Köyü Kuzören Mahallesi’nde çıkan yangın sonrasında kaybolan Çataloğlu ailesi fertlerinin yakılarak öldürüldüğünün açıklanmasının ardından, olayın nedeni ve nasıl olduğuna yönelik tartışmalar devam ediyor.

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, tutuklu bulunan Ersan K, Erkan K ve kayınpederleri Ali Ş’nin olayı gerçekleştirdiğinin anlaşıldığıyla ilgili açıklaması sonrasında dün ATV’de yayınlanan Müge Anlı programında konu bir kez daha gündeme geldi.

Olayda en başından bu yana bir gariplik olduğunu söyleyen Müge Anlı, “Eksik birşeyler var. Vali ve savcı bizleri yanlış anlamasın, ama askerler 42 gün boyunca o bölgede ceset aradı. Bir taraftan da evlerin enkazında elekten geçirerek delil bulmaya çalıştı. En başında evden çıksaydı bu deliller biz bugün bunları konuşmayacaktık bile. Neden o zaman, itiraf eden bir kişi, cesetleri vurduktan sonra uçurumdan attık diye ifade verdi? Niye diğer evi yaktılar. Neden hayvanları telef ettiler? Kala kala 4 baş hayvan kaldı ellerinde. Bu cinayeti işleyenlerin vicdan yoksunu olduklarını biliyorduk, ama akılda yokmuş o zaman. Bir gariplik var. İçime sinmeyen birşeyler var” diye konuştu.

Programda avukat olarak yer alan Rahmi Özkan da “Taşların yerli yerine oturması gerekiyor” dedi.