MUHALEFETE BOMBARDIMAN

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü: Hayatta hiçbir başarı gösteremeyenlerin,  başkalarının başarılarını karalamaktan başka hiçbir şey yapmadıklarını görüyoruz. 

Milletvekili Av. Metin Çelik:  “Gerçeklerden uzak yaşıyorlar.Türkiye’nin gerçeklerinden, halktan uzak yaşadıklarından göremiyorlar, ama milletimiz görüyor”  

Belediye Başkanı Tahsin Babaş:  “2019’da dedikodu üretenler değil, hizmet üretenler başarılı olacaktır. 4,5 yıldır hep hizmet ürettik. Fitne fesat üretenlere cevabımız hizmet oldu.”  

 

AK Parti’nin aylık Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı Cumartesi günü yapıldı. Divan başkanlığını AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mehdi Yenikomşuoğlu, Başkan Yardımcılığını Devrekani AK Parti İlçe Başkanı Hayrettin Melezoğlu, Katip Üyeliklerini de İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mesut Altundaş, İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Funda İsmailoğlu’nun yaptığı toplantıya TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu Belediye Tahsin Babaş ve eşi Nebahat Babaş, AK Parti İl Başkanı Başkanı Doğan Ünlü, eski AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Eda Şen, AK Parti gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat,  AK Partili İlçe Belediye Başkanları, İlçe Parti başkan ve Yönetimleri, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyeleri ile partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantıda basına açık bölümde Doğan Ünlü, Tahsin Babaş ve Metin Çelik konuşma yaptı. İhsangazi Belediye Başkanı Zühtü Danacı da ilçesi ile ilgili yaptıkları ve yapacakları çalışmalar ve hizmetler ile ilgili slayt gösterili sunumunu gerçekleştirdi.

DOĞAN ÜNLÜ

Açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, şunları söyledi:

“Kasım ayının genişletilmiş toplantısından bu yana yoğun gündem maddeleriyle aralık ayına kadar geldik.  Gücünü milletten alan partimiz ile 31 Mart’ta  gerçekleşecek olan seçimlerde bir kez daha AK Parti Belediyecilik anlayışı ile halkımızın karşısına çıkacağız geçen bu bir ay süreç içerisinde partimiz 31 Mart yerel seçimlerine dönük önemli bir ime yakaladı. Genel merkezimizin toplamda 74 büyük

şehir ve il belediye başkanının Cumhurbaşkanımızın genel başkanımızın talimatlarıyla açıklamış oldu.  74 il arasında Kastamonu merkez belediye başkanımızın da açıklandı. Tahsin Babaş aday gösterildi. Vakit AK Parti vakti. Vakit Kastamonu vakti.  Vakit Tahsin Babaş vakti. Geride bıraktığımız 5 yıla baktığımızda, birçok şeyi hayata geçirdik. Merkez belediyecilik anlayışında Tahsin Babaş’a teşekkürler sunuyoruz. Bir çok projeyi Kastamonumuza kazandırdı. Sanattan spora, gastronomiden vizyon projelerine, alt yapıdan sosyal faaliyetlere bir çok alanda çalışmalarını başarıyla yürüttü.  Bu 5 yılda aslında Kastamonu kazandı. Biz istiyoruz ki Kastamonu bir 5 yıl daha kazanmaya devam etsin. İlçe başkanlarımız ile çalışmalarımızda devam ediyor. Genel merkezimizde oluşturulan komisyonlarca titizlikle, bizlerle iletişim halinde ilçe belediye başkanları çalışmaları şu an devam ediyor. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra Genel Merkezimin genel başkanımızın onayı ile ilçe belediye başkan adaylarımızla kamuoyuna duyurmuş olacağız yakın bir zaman içerisinde. Aday adaylığı süreci içerisinde partimize başvuran belediye başkan adaylarına il genel meclisi aday adalarına partimiz adına teşekkür ediyorum.  Yaşanan bu süreç içerisinde bir çok aday adayları partimize başvuruda bulundu. Süreç bittiğinde, sürecimiz neticelendiğinde tek bir belediye adayımız kalacak ilçelerimiz için. Bizim için en büyük vazife olan o kişinin etrafında kenetlenmek partimize, Kastamonu’ muza bize yakışanı yapmaktır.  AK Parti’ de makamlar amaç değil, halka hizmet için birer araçtır. Tüm teşkilatımız bunun bilincindedir.

CHP’den de söz etmeden geçemeyeceğim. Bu millet kimin çalıştığını, kimin sadece laf ürettiğini çok iyi biliyor.bir CHP bugüne kadar Kastamonu ili için ne yapmıştır? CHP Milletvekili Hasan Baltacı kimin sorununu çözmüştür?  Kastamonu İçin hangi projeyi gerçekleştirmiştir? Bunu sormak istiyorum. Bu zihniyet ne kadar uğraşsa da başarılı olamayacaktır. Bu ülkenin Cumhurbaşkanına, siyasetine, değerlerine, kurumlarına saldıran, hatta milletin kendisine doğrudan saldıran CHP zihniyeti 31 Mart’ ta sandıkta hak ettiği sonucu alacaktır. Türkiye’yi eski karanlık günlerine döndürmek isteyenler, kendi karanlıklarında kaybolacaklardır. Hayatta hiçbir başarı gösteremeyenlerin,  başkalarının başarılarını karalamaktan başka hiçbir şey yapmadıklarını görüyoruz.  Ülkemizin tüm düşmanları ve onların yanlı işbirlikçileri Cumhurbaşkanımıza ve partimizin güçsüz kılmaları için ellerinden geleni yapmaktadırlar.  Burada bizlere düşen bu şer düşmanlarına karşı var gücümüz ile çalışmak olacaktır. 31 Mart seçimlerinde en yüksek oy oranı ile kazanmak zorundayız. AK Parti olarak milletimizle bağlarımızı daha güçlendirmek zorundayız. Gece gündüz demeden tüm teşkilatımızla birlikte çok ama çok çalışarak büyük bir başarı ile hedefe ulaşacağız. Tüm teşkilatımız bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada samimiyetle, gayretle, özveri ile tüm çalışmalarını sürdürecektir. Geçmişte yapmış olduğumuz çalışmalardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

 

TAHSİN BABAŞ

Ünlü’nün ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, muhalefetin eleştirilerine de cevap verdiği konuşmasında şunları söyledi:

“Bir ferdi olmaktan gerçekten gurur duyduğum AKParti’nin, 2014 yılında belediye başkan adayı gösterildim ve ilk kez Kastamonu Merkez’de AK Parti belediye başkanı olarak göreve başladım. O günden bugüne 4,5 yılda hep hizmet verdik. Hep bunu söylüyorum, fitne-fesat üretmedik. Üretenler oldu mu, evet oldu. Ama biz hep hizmet dedik. Çünkü bizim halkımızın istediği hizmet. Hep beraber yaptık bu işleri, birlikte yaptık. Birbirimiz ile istişare ederek, birbirimizi teşvik ederek bu çalışmaları gerçekleştirdik. Yoksa ciddi manada çalışmaların ortaya çıkması mümkün değildir. Biz Kastamonu’da bunu sağladık. Herkesin gıpta ile baktığı bir birlikteliğimiz var. 2019 Mart seçimleri yaklaştı ve bu nedenle Genel Merkezimiz ve Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle tekrar AK Parti’den aday gösterildim. Ben buradan hem teşkilatımıza, milletvekillerimize ve Genel Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Biz hep şunu söyledik; tarlada izi olanın harman da gözü olur. 30 yıldır bu tarlada izim var, o nedenle de harmanda da gözüm var. Şimdi esasında ben tarla siyaseti, onu-bunu eleştirme siyaseti ile bir yere gelmedim. Bundan sonra da gelmek istemiyorum. Ancak bir karalama siyaseti başlatalım da ne sonuç elde edebiliriz diyorlar. Bunu söyleyenler kendileri de inanmıyorlar. Ama ne yapsın, başka bir çare bulamadığından ufak tefek şeylerle basında bir şeyler söylemeye çalışıyorlar. Millete nasıl hizmet edecekseniz onu anlatın. Artık boş laflara bu milletin karnı tok. Vatandaş tarla da izin varsa ona bakıyor veya harmanda da gözün varsa nasıl bir gözün var ona bakıyor. Öyle gözünün rengine de bakmıyor. Tabii biz de Allah’a şükür 2014 yılından bu tarafa binin üzerinde projeyi ürettik ve sahaya koyduk. Üretmeye de devam ediyoruz. Çünkü biz milletin sorunlarını da, çözüm yollarını da biliyoruz. Biz genel hizmetler ile yerel hizmetleri birleştirdik. Bu da Kastamonu’nun gelişmesi noktasında büyük avantajlar getirdi. Değerlere bir bakın… Turist sayılarına, kentin gelişmişliğine ve yapılanlara bir bakın, bir de bunu çevremizle karşılaştırın. Özellikle tarihi kentler anlamında önemli çalışmalar yapıyoruz. Kültürel miras dendiğinde bunu siyasette anlamayanlar var. Kültürel mirasa sahip çıkmayan ve çıkanları eleştirenler bir yerlere gidemezler. Yaptığımız işleri doğru, bilinçli ve tekniğine göre yapıyoruz. 2014 yılında belediye başkanı seçildiğimiz de bir çalışma yaptık. Bu çalışma da sivil toplum kuruluşları ve üniversite vardı. Partili partisiz herkes vardı. Bu ilin önde gelenleri vardı. Orada yaklaşık 400 sayfalık yapılması gerekenler kitabı yaptık. Bu noktadan hareketle çalışmalarımızı belirledik. Orada öne çıkan kültürel miras idi. O nedenle çalışmalarımızı bu noktada yoğunlaştırdık. Bugün Kastamonu’da 1500’ün üzerinde kültürel miras var. Bunların birçoğunu yeniden hayata geçirdik.

Yeni Kastamonu oluşuyor. Vatandaşlarımızla bu salon da tek tek toplandık. Hepsinin tek tek kayıtları vardır. ‘Değerli hemşerilerim, değerli vatandaşlarım, siz bundan sonra nasıl bir imar yapmamızı önerirsiniz veya talepleriniz nelerdir?’ diye herkese sorduk. Oradan da bir sonuç çıktı. Çıkan sonuca göre mevzuatı birleştirdik ve Belediye Meclisinin o günkü kararıyla da çalışmalarımıza başladık. Bundan doğru ne var? Şimdi burada laf söyleyenler konuştuklarına iyi dikkat etsinler. Milletin iradesi var, milletin seçtiklerinin iradesi var, devletin mevzuatlarına uygunluğu var ve bu şekilde bir çalışma var. İnşallah bundan sonra da çalışmalarımızı birlikte istişare ederek doğrusu neyse onu bularak yapmaya devam edeceğiz.

Fısıltı ve dedikodu üzerinden siyaset yaptıklarını zannedenler konuşuyorlar. 2019’da da dedikodu üretenler değil hizmet üretenler başarılı olacaktır.

Kastamonuspor 1966 ile çalışmalarımızda fitne ve fesata karşı arkamızda durun dedim. ‘2019’da aday olacağım onun için, bana oy verirseniz, vermezseniz’ diye bir şey demedim. Bunun ayrımını yapamayanlar hemen karalamaya başladılar. Kastamonuspor benim sevdam. Bu konuda taviz yok.

Zamanında çöpleri kaldıramayanlar, sosyal proje nedir bilmeyenler şimdi bunları görünce laf etmeye başladılar. Her konuda belediyecilik açısından başarılı bir belediyeyiz. Kaç defa birincilik aldık. Belediye Başkanlığına ilk başladığımda üçüncü sırada oturuyordum, bu yıl birinci sırada oturuyoruz.Demek ki bir şeyler yaptık ki bizi oraya layık gördüler. Belediyecilikte iddialıyım, kararlıyım ve hizmete aşık bir insanım. Tabii bu şahsımla da olmuyor. Burada birlik ve beraberlik önemli. Biz ekibimizle, belediye çalışanlarımızla, teşkilatımızla ve belediye meclisiyle hep uyumlu çalıştık. Çalışmalarımız da şeffaflığı ön planda tuttuk ve kararlarımızı alırken de herkesle paylaştık, bunda siyaset yapmadık.

2019 Mart yaklaşıyor. Görüntü ve afiş kirliliğinin ortadan kaldırılmasına yönelik uygulama hakkında; İnsanları afişlerle ve görüntü kirliliği ile yormamak lazım. İnanıyorum ki biz bir tevazu içerisinde kimseyi rahatsız etmeden, üzmeden çalışmalarımızı yürüteceğiz.”

 

METİN ÇELİK

Son konuşmayı yapan TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik de düşüncelerini şöyle dile getirdi:

‘’ Türkiye’nin en büyük partisinin birer mensuplarıyız.  AK Parti iktidarda 16 yılını doldurdu.  Türkiye’mize, illerimize,  ilçelerimize 16 yıl içerisinde büyük hizmetler sundu. Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde kazandırıldı. Milletimizin sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, ekonomide, aile hayatında, sosyal yardımlarda her alanda eskiye nazaran dan daha önce tanışılmamış çok büyük hizmetlerle tanıştırdı.  Birileri konuşuyor, onlar kendi dünyalarında konuşmaya devam etsinler.Gözleri görmez, kulakları duymaz;duymamaya , görmemeye devam etsinler.  Millet 16 yıldır AK Parti’nin yaptıklarını gördü, yaptıklarını duydu. Ve millet her seçimde AK Parti’ye olan deştiğine devam etti.  CHP’nin en büyük yanılgısı bu, acaba bizler bir yerlerde hata yapıyoruz diye düşünmemeleridir. İşte bu da en büyük yanılgıları oluyor. Gerçeklerden uzak yaşıyorlar.  Türkiye’nin gerçeklerinden halktan uzak  yaşadıklarının en büyük göstergesi bunca yenilgiye rağmen hâlâ kendi dünyalarında, kendi küçük dünyalarında yaşamaya devam ediyorlar olmasıdır. Milletimiz gerçeklerin her zaman farkında oluyor. Recep Tayip Erdoğan’ın  ve Ak Parti kadrolarının tek hedefinin bu ülkeyi dünyanın en ileri ülkeleri arasına sokmak olduğunu, milletimizin diğer toplumlardan, diğer ülkelerin insanlarından daha aşağı hizmetlerden değil, daha ileri hizmetlerden yararlandıklarını sağlamak olduğunun hala farkında değiller. Bu yolda büyük adımlar attığımızı her zaman inkar ediyorlar. CHP’nin milletvekili bir takım şeyler söylüyor. O da kendi dünyasında yaşamaya alışkın olanlardan. O da görmeyenlerden, o da duymayanlardan. Sanki Kastamonu’nun göç vermesinin nedeni AK Parti’ymiş gibi göstermeye çalışmış. Göçü durduran zaten AK Parti değil mi? 80 yılda AK Parti iktidara gelesiye kadar Kastamonu nüfusu nereden nereye geldi.  Kastamonu 1927 yılında nüfus sayımında 337 bin nüfusa sahip sanırım CHP Milletvekilinin bundan da haberi yok.  Türkiye nüfusu ise o dönemde 10 milyonmuş. Peki Türkiye nüfusunun 10 da 1’i Kastamonu’da yaşıyormuş. Geçmişte sizin iktidarların ihmallerini götürüp şimdi Ak Parti’ye bağlamaya çalışıyorsunuz.  AK Parti döneminden sonra internete baksın, kitapları karıştırsın, Kastamonu’da göç durumu ne olmuş baksınlar. Ben kendisine onu tavsiye ediyorum.Biraz oku, biraz çalış, biraz Kastamonu’nun geçmişini bil, nereden nereye geldiğini bil ona göre konuş diyorum.  Kastamonu’da organize sanayi bölgelerini geziyormuş. Tosya’ da da gezdi mi? İşte o organize sanayi yerleri AK Parti dönemine kadar bir tane bile yoktu.  AK Parti döneminde üçüncüsanayi bölgemiz Seydiler’ de işlemeye başladı.  Kastamonu, Tosya doldu yenilerini, devamını yapıyoruz.  Onlarla ilgili çalışmaları yürütüyoruz. Taşköprü’deki organize sanayi için altyapı çalışmaları ihalesini alarak çalışmalarına inşallah yakında başlayacağız. ‘Kastamonu’ da istihdama dönük yatırım yapılmamış’ diyor. 2002 yılında Kastamonu’da sigortalı sayısı 56 bindir. Şu anda Kastamonu’ da sigorta sayımız 92 bin oldu. Kurduğumuz fabrikalar sayesinde sigortalarımız arttı. Bol keseden atmakla kalıplaşmış ve ezberle konuşmakla  olmuyor.  Biraz gerçekleri görmesi gerekiyor. ‘Kastamonu’nun eğitiminde kaos var’ demiş. Kaosun ne demek olduğunu sen biliyor musun? Kamudan bozma yerlerde öğrenciler eğitim görüyormuş. Kastamonu’da deprem testinden geçemeyen okulların anında yıkılma kararı verildi. Bizlerde destekledik ve şu anda yıkılan binaları gez bakalım, yıkık bir şekilde mi duruyor, yoksa ilerleme olmuş mu? Eğer çok merak ediyorsan, ben seni alayım birlikte o binaları tek tek gezelim.  Kastamonu 40’ın üzerinde okulumuz yatırım programı içindedir. Yaklaşık 250 milyon lira yatırım bedelihee sahip bu okullarımızın bir kısmının ihalesi yapıldı. 2019-2020 eğitim ve öğretim programı yılında hizmete girecektir.  Diğer okulların ihale, çalışma süreçleri halen devam ediyor. 40’ın üzerinde mevcudu olan sınıflar var demiş.  Bazı yoğun bölgelerde bunlar olabilir ama Kastamonu’nun genelinde ortalamamız 20 civarındadır. Ama biz 17 okulumuzun yıkılma mecburiyetinden dolayı, bazı yeni okullarımızda 2’li öğretimlere geçmek zorunda kaldık. 2019 Eylül ayında bu okullar bittiğinde 2’li öğretimden öğrencilerimizi tekli öğretime almış olacağız. Bu konuşulanlara cevap vermeyince sanki konuşacak lafları yokmuş gibi bir algı oluşuyor. Sağlık Bakanlığı Kastamonu’yu unutmuş diyorlar, il ve ilçe yönetimleri olarak buradasınız. Kastamonu’ ya 400 yataklı, modern, içerisinde her türlü imkanları olan Devlet Hastanesini hizmete koyduklarını sanırım CHP Milletvekili kendisi unutmuş durumdadır. Tosya’ya 75 yataktan 100 yatağa kadar çıkartılabilecek Devlet Hastanesini kazandırdığımızı unutmuş sanırım. 112 Acil servis durumunu 2002 durumdaki halini milletvekili bilmiyor. Kendi genel başkanlarının SSK Genel Müdürü olduğu dönemlerdeki halkımıza uygulanan zulmü unutmuş olmalı. O günleri biz ve halkımız unutmadı. O günlerde bizim milletimiz neye mecbur bırakılmıştı biliyor musunuz?  Başkasının karnesiyle ameliyat olmaya mecbur bırakılmıştır. Hastanelerde yakınını kaybettiğinde parası verilmediği için yakınını hastaneden alamayan halkımız vardı. Sosyal güvence hak getire dünyada halkının tümüne sosyal güvence sağlayan tek ülkeyiz. Amerika’da sosyal güvence parasını yatırmayanın yüzüne bakmıyorlar. Biz neredeydik nereye geldik,hedefimiz ne?Bunlardan bihaber CHP milletvekilimiz var. Ama halkımız bunlardan bihaber değildir. Milletimiz önceki hizmetleri nasıl alıyordu şimdi nasıl alıyorlar artık bunların farkında. Bizler yaptıklarımızı hiçbir zaman kafi görmedik. Bizler büyük hizmetlerin heyecanı içerisinde olduk. Çünkü öyle bir liderimiz var. CHP milletvekili,‘Turizmde Kastamonu’ya üvey evlat muamelesi yapılıyor’ denmiş. 2002’ye kadar Kastamonu tarih kenti, medeniyet kenti olarak ne durumdaydı. Sen bunları biliyor musun? Medreselerimizin , camilerimizin, külliyelerimizin nasıl durumda olduğunu biliyor musun? Ama Vakıflar Bölge Müdürümüz ne durumda olduğunu hepinizden iyi biliyor. AK Parti dönemine kadar bu durumda değillerdi. Konaklarımıza AK Parti dönemine kadar kimse destek olmadı. Hangi belediye başkanı bu sorunları kendine görev edindi acaba, Tahsin Babaş’a kadar?Ne yazık ki Kastamonu’nun sorunlarını kendine görev edinen olmamış.  Son  bir yılda Kastamonu’daki hayvan  varlığımız büyükbaşta 250 bin den 300 binin üstüne çıktı. Kastamonu’da son 1 yılda 80 milyon TL’nin üzerinde çiftçimizi, hayvancılıkla uğraşan halkımızı destekledik. 80 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptık. Sadece 3 yılda 800’ün üzerinde ki genç çiftçimize 30 bin lira hibe verdik.  Durup dururken hayvan varlığımız artmıyor. Hayvancılık Kastamonu’da kötüye gidiyor olsa hayvan varlığımız düşmeliydi. Tam anlamıyla hayvancılıkta ciddi oranda artma var. Zaman zaman dalgalanmalar oluyor. İnşallah onları da eski hallerine döndürmek bizim vazifemizdir. Türkiye’ye saldırılar yapılıyor. Bunları da bir taraftan desteklemeye çalışıyorlar, ekonomik saldırı düzelmeyecek sandılar, düzelmeye başlayınca ekonomik  yönden saldırmaya başladılar. Ekonominin düzelmesinden rahatsızlar, seçim ortamına bu şekilde gitmek istiyorlardı. İşler tersine dönünce Türkiye’nin güçlü ekonomisi, güçlü duruşu sayesinde işler değişmeye başlayınca bundan da rahatsız oldukları apaçık ortadadır. Kastamonu’ya 10 Milyar TL üzerinde yatırım yapıldı. Tüneller, barajlar, yollar, köy çalışmalarımız bunları da görmüyorsunuz? Her hafta Ankara’ya gelip geçtiğin tüneli de mi görmüyorsun?

Belediye’de Kastamonu adına çalışanların neler yaptıklarını çok iyi biliyorum. Milletimiz her seferinde olduğu gibi bunun karşılığını 31 Mart’ta tekrar yetkiyi AK Parti’nin belediye başkanlarına vererek takdir edeceklerdir. Ben buna gönülden inanıyorum. Millet aşkıyla yolumuza devam ederken, CHP başka kulvarlarda yoluna devam edecektir. Onlar HDP ile ittifak yaparak, AK Parti’yi başka illerde yenilgiye uğratma peşindeler ama bunlara milletimiz müsaade etmeyecek. Kılıçdaroğlu, Almanya’ya gidiyor. PKK destekçileriyle toplantılar yapıp, poz veriyor. PKK yandaşlarıyla buluşuyor. Sanıyor ki böyle yaparak 31 Mart’ta AK Parti’yi yenilgiye uğratacak, ama tam tersi milletimiz her şeyi görüyor. Onlara gereken cevabı 31 Mart’ta halkımız verecektir.”

Cengiz MUHZİROĞLU