Murat Demir aday gösterilmedi

AK Parti’nin 26. Kastamonu milletvekili olan Murat Demir, İstanbul Tuzla’dan gerçekleştirdiği belediye başkanlığı aday adaylığı müracaatında mutlu sona ulaşamadı. AK Parti, Tuzla’da mevcut belediye başkanı Şadi Yazıcı’yı yeniden aday gösterdi.

Bu gelişmenin ardından Murat Demir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Siyaset yapan biri olarak şahsımın tek ama tek bir amacı vardır. Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına hizmet etmek. Farklı hiç bir düşüncem olmaz olmamıştır. Koltuk sevdası asla olmaz, makam sevdamız olmaz.

Tek düşüncemiz verilen herhangi bir görevin küçüklüğünü büyüklüğünü sorgulamadan o görevi AK Parti’ye yakışır şekilde yapmak olmuştur ve olacaktır. 31 Mart seçimleri için de hiç bir yerden aday adayı olmayacağımı daha önce söylemiştim, bu sözümde durdum. Ancak şahsım olarak telefonla arandık, müracaatını yap dediler, bizde taptık. Görüşmeye davet ettiler, gittik ve gerekli görüşmeyi yaptık. Bekle dediler bekledik. Fakat Sayın Cumhurbaşkanımız’ın takdir ve tensipleri ile görev mevcut Tuzla Belediye Başkanımız Şadi Yazıcı’ya tevdi edilmiştir. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bize ise bu davaya hizmet etmek düşer” dedi.