“Murat Demir’i ibretle izliyoruz”

 

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Sertlek, AK Parti Milletvekili Murat Demir’in partilerine yönelik FETÖ bağlantısı iddialarını  cevaplarken, “Savcılığa gitmek yerine, basın toplantısı düzenleyip yine akla ziyan ifadelerle partimizi ve genel başkanımız Meral Akşener’i hedef almıştır. İftiracılığını bir defa daha kanıtlamıştır” dedi ve Demir’in Kastamonu’da siyasetinin kalitesini düşürdüğünü söyledi.

 

 

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Sertlek ile AK Parti 3.sıra adayı milletvekili Murat Demir arasındaki FETÖ polemiği devam ediyor. Milletvekili Murat Demir’in önceki gün düzenlediği basın toplantısında İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Sertlek’e, “25 Haziran’da Meral Akşener ve siz nereye kaçacaksınız”çıkışında bulunmasına tepki verdi.

İYİ Parti İl Başkanı Sertlek, yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Milletvekilliğini laf üretmek, siyaseti de şovmenlik zanneden Murat Demir adındaki FETÖ’ye ne istediyse veren partinin milletvekiline daha önce iki kez cevap verdim ve çağrıda bulundum. Benim bu iki çağrımdan öncede İl Başkan Yardımcımız ve Parti Sözcümüz Fatih Ergin aynı çağrıda bulunarak, İYİ Parti’nin FETÖ’ye karşı ilan edilmiş bir OHAL sürecinde ve mevcut yasalar çerçevesinde kurulduğunu hatırlatıp, İYİ Parti’nin FETÖ ile ilişkisi olduğuna dair bir bildiğin varsa, git bunu savcılığa bildir dedik. Bildirmediği müddetçe İYİ Parti’ye iftira attığını kendi kendine tescillemiş olacağını hatırlattık. Hatta savcıları göreve çağıran açıklamam da oldu.  Aynı açıklamalarımızda, AKP FETÖ ilişkisine dair örneklerde verdik. Şimdi Murat Demir denilen şahıs, savcılığa gitmek yerine, basın toplantısı düzenleyip yine akla ziyan ifadelerle partimizi ve genel başkanımız Meral Akşener’i hedef almıştır. İftiracılığını bir defa daha kanıtlamıştır. Kendisinin siyasi ikbal uğruna tertemiz insanlara iftira çizgisine gelmesini ibretle izliyorum. Allah kimseyi hırs uğruna böyle aciz, böyle acınacak hale düşürmesin”

Murat Demir’in Kastamonu’da siyasetinin kalitesini düşürdüğünü de söyleyen Sertlek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Murat Demir’in hırsı ve menfaat sevdası akıl ve vicdanını yenmiştir. Ahlak, Murat Demir’i terk etmiştir. İftira ve ithamlardan medet umarak oy toplamaya çalışan bu zatın Kastamonululara tekrar milletvekili adayı olarak sunulması Kastamonu’nun hak etmediği bir durumdur. Murat Demir gibiler yüzünden Kastamonu siyasetinin kalitesi düşüyor. Bize uzaktan yakında alakamızın olmadığı FETÖ iftirasını atan iftira ehli Murat Demir’e şu hususları hatırlatıyoruz ve bu hatırlatmamıza rağmen bize aynı çamurları atmaya devam ederse, akıl sağlığından şüpheye düşeceğimizi de bildiriyoruz. Murat Demir cevap versin; FETÖ’nün kumpaslarında mağdur olmuş kaç tane isim var AKP’den milletvekili adayı yapılan? FETÖ kumpaslarında mağdur olanlar İYİ Parti’den, Pensilvanya’da FETÖ elebaşı ile fotoğraf çektirenler AKP’den milletvekili adayı. Kastamonu’nun yakından tanıdığı Yörük Ali Paşa, 15 Temmuz sırasında Ankara İl Emniyet Müdürü olan ve 15 Temmuz’a direnirken Gazi olup günlerce hastanede yatan Fatih Eryılmaz, FETÖ’nün Balyoz kumpasının mağdurlarından Kardak kahramanı Ali Türkşen, FETÖ’nün Ergenekon kumpasının mağdurlarından Vedat Bayram İYİ Parti’nin 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı. Yine o dönemlerde FETÖ’nün Ergenekon kumpası üzerinden mağdur etmeye çalıştığı bilinen Ümit Özdağ, partimizin genel başkan yardımcısıdır. Meral Akşener ise, Türk milliyetçiliği tescilli bir cumhuriyet kadınıdır. Meral Akşener içişleri bakanıyken çıkardığı terörle mücadele genelgesi sayesinde FETÖ gibi legal görünümlü illegal yapılarla mücadelenin yasal zemini oluşturdu. Bu genelge, 2006 yılında FETÖ istediği için AKP tarafından kaldırıldı. FETÖ’nün AKP döneminde devlet içinde önlenemez yükselişinden dönüm noktası olan hususlardan biri budur. Şimdi bu Meral Akşener FETÖ’cü oluyor, FETÖ’ye ne istediyse verdiklerini beyan edenler sütten çıkmış ak kaşık oluyor öyle mi? FETÖ’yü Türkiye’nin başına bela eden iktidar İYİ Parti iktidarı mıydı? Murat Demir’de hırs aklın önüne öyle geçmiş ki, bu soruyu sorsanız İYİ Parti diye cevap verir.

Şimdi Murat Demir’den açıklık getirmesini istediğim bir durum var. O da şudur;  AKP milletvekili olarak Pensilvanya’ya gidip, FETÖ elebaşı ile fotoğraf çektiren İlknur İnceöz, Osman Ören,İsmail Tamer, Vedat Demiröz ve Bayram Özçelik 24 Haziran seçimlerinde FETÖ elebaşının talimatıyla mı tekrar AKP milletvekili adayı olarak gösterilmiştir? Sözde FETÖ uzmanı Murat Demir bir açıklama getirsin bu konuya. Acaba Murat Demir’in FETÖ konusunda bir açığı var da, bize iftira atarak bu açığı mı kapatmaya çalışıyor? Rakip partilere iftira atarak milletvekili olamazsın. Kastamonu’nun kendisinin biletini kestiğini en iyi Murat Demir biliyor. O yüzden hem iftira atarak hem de duygu sömürüsü yaparak kaybedeceği milletvekilliğini elinde tutmak istiyor. Kastamonu’yu kendisine muhtaç gösteriyor. Kastamonu senden de, partinden de büyüktür Murat Demir efendi. Bunu 24 Hazirtan’da göreceksin. Merak etme, o gün göreceğin bir başka gerçek ise, Kastamonu’nun biletini kestiği tek AKP’li vekil senin olmadığındır. “

Ahmet Sertlek, Murat Demir’in “25 Haziran’da kaçacaklar” sözleri hakkında ise şunları söyledi:

“Ne Meral Akşener ne de İYİ Partililer 25 Haziran sabahı bir yere kaçacaklar. Niye kaçalım? FETÖ’yü milletin başına biz bela etmedik. FETÖ elebaşına bitsin bu hasret çağrılarını da Meral Akşener yapmadı. Meral Akşener 28 Şubat sürecinde dimdik dururken, bu arkadaşlar o günlerde ortalıktan kaçıp masa altlarına saklanıyorlardı. Murat Demir gibilerin kaçma uzmanlığını o günlerden biliyoruz. Eğer Murat Demir milletvekili seçilemezse, seçilmeyeceğini kendisi de biliyor, asıl o gün kendisi kaçacak. Vekil olmadan önce Kastamonu’da Murat Demir’i kaç kişi biliyordu? Vekillik elden gidince, kendisi Kastamonu’ya birgün bile uğramaz. Kastamonu yerine Gebze’ye yaptığı yatırımlarla ilgilenir. Ama Ahmet Sertlek’i Kastamonu’da herkes bilir. Murat Demir’e çağrımdır. İttifak ortakları olan MHP’nin milletvekili adayına bize iftira atması için çağrı yapacağına, beni ve İYİ Parti Kastamonu teşkilatının mensuplarını MHP’nin milletvekili adaylarına sorsun ve öğrensin” diye konuştu.