Muzaffer Berber’i kaybettik

Ankara’ya kaldırıldı, ama kurtarılamadı

  • Kastamonu siyasetinin ve ticari hayatının renkli ve gülen yüzü, insan canlısı kişiliğiyle bilinip tanınan Muzaffer Berber, geçirdiği ani kalp rahatsızlığı sonrasında kaldırıldığı Ankara’da ameliyata alınmaya çalışıldığı sırada hayatını kaybetti.
  • Yüksek tansiyona bağlı aort anevrizması sonucu 59 yaşında aramızdan ayrılan Muzaffer Berber’in ölüm haberi büyük üzüntüye yol açtı. Farklı dönemlerde Belediye Meclis üyeliği bulunan ve Topçuoğlu döneminde Belediye Başkan Vekilliği yapan Berber, kısa süre önce yapılan kongrede MHP İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilmişti.

Kastamonu siyasetinin ve ticaretinin renkli ve gülen yüzü Muzaffer Berber (59), geçirdiği ani kalp rahatsızlığı sonrasında hayatını kaybetti.

Önceki gece evinde rahatsızlanan ve Kastamonu’daki ilk müdahalenin ardından Ankara’ya sevk edilen Berber, acilen ameliyata alınmaya çalışıldığı sırada yüksek tansiyon ve krize bağlı aort anevrizması sonucu dün günün ilk saatlerinde vefat etti.

Eski Belediye Başkan Vekili ve eski Belediye Meclis Üyesi olan MHP İl Başkan Yardımcısı Muzaffer Berber’in vefat haberi şok etkisi yarattı ve hemen her kesimde büyük üzüntüye yol açtı.

Yapı Kredi Bankası’ndan emekli Yıldız Berber’in eşi, Kastamonu Belediyesi personeli Canan Karamukoğlu ve Güneş Melekoğlu’nun babaları, Kastamonu Belediye Meclis üyesi Av.Mehmet Melekoğlu ve Volkan Karamukoğlu’nun kayınpederi, şehrimiz esnafı Zafer Berber’in kardeşi, Av. Seyfettin Ekmekçi ve Belediye Meclis Üyesi Av.Serap Ekmekçi’nin dayısı, Av.Yılmaz Ekmekçi, Ata Erdoğdu ve Mustafa Nuhoğlu’nun kayınbiraderi, Hasan Karamukoğlu ve merhum İbrahim Melekoğlu’nun dünürü olan Güneş Giyim’in sahibi Muzaffer Berber’in cenazesi dün Nasrullah Camisi’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Okmeydanı Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi.

Cenaze törenine Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Baro Başkanı Av. Özgür Demir, MHP’li ilçe belediye başkanları, siyasiler, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeleri, avukatlar, STK başkan ve yöneticileri, işadamları, muhtarlar başta olmak üzere Muzaffer Berber’in çok sayıda dost ve yakını katıldı.

İnsan canlısı kişiliğiyle hatırlanacak olan Muzaffer Berber’e rahmet, ailesine, MHP camiasına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.