Nasrullah’ta silahlı kavga

* İkisi turist üç kişi vuruldu

Nasrullah Meydanı’nda bayramın birinci günü akşam iki grup  arasındaki tartışma büyüdü ve silahlar ateşlendi. Seken kurşunlardan ikisi o esnada yemek yemekte olan iki turiste isabet etti. Kavgaya karışan bir kişi de silahla vuruldu.

Bayramın birinci günü akşam saatlerinde Nasrullah Meydanı, üzücü ve korku dolu bir olaya şahitlik etti. İki grup arasındaki tartışma büyüdü ve kavgada silah ateşlendi. Mermiler, bir iş yerinin önünde yemek yiyen ve il dışından Kastamonu’ya geldiği öğrenilen E.S.’nin (61) koluna ve A.T.’nin (32) ayağına isabet etti. Yaşanan olay sonrasında A.T., yaralı halde Nasrullah Camii’ne sığınarak polislerden yardım istedi. İhbar sonrasında olay yerine çok sayıda ambülans ve polis ekibi sevk edildi. Olayda yaralanan 2 kişi olay yerine çağırılan ambülansla Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Olay sonrasında silahlı kavgaya karıştığı iddia edilen ve ayağına isabet eden mermi sonucu yaralanan Y.E., (35) polis ekiplerinin çalışması sonucu kısa sürede yakalanarak hastanede tedavi altına alındı.
Yaşanan olay sonrasında silahlı kavgaya karıştığı iddia edilen taraflar ifadeleri alınmak üzere karakola götürülürken olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.