Nice 29 Ekimlere…

Cumhuriyetimizin 97.yıldönümünü gururla kutladık

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılını dün ulusça kutladık. Kentimizdeki kutlama töreni Vali Avni Çakır’ın protokol üyelerinin tebriklerini kabulü ile başladı.

Ardından Cumhuriyet Meydanındaki programa geçildi. Vali ve protokol üyelerinin tören alanına girişte sağlık görevlilerince ateşi ölçüldü.

Tören Vali Avni Çakır, Garnizon Komutanı Per. Alb. Yücel Ercan, Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ile birlikte törene katılanların ve halkın bayramını kutlaması ile devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.  Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Vali Avni Çakır yaptı.

Vali Çakır’ın konuşmasının ardından Burak Kapucuoğlu İlkokulu öğrencisi Uğur Tonturoğlu “Akdeniz’e doğru” adlı şiiri, Mustafa Kaya Anadolu Lisesi öğrencisi Yahya Tuna Erdoğan “Bugün” adlı şiiri, Vali Aydın Arslan Ortaokulu öğrencisi Tunahan Türkeli “Atatürk ve Cumhuriyet adlı şiiri okudu.

Belediyesi ekibinin halkoyunları ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün spor gösterileri ile süren törende sahne alan Şehri Dilara Müzik Topluluğu güne özel 5 şarkı seslendirdi. Azerbaycan için seslendirilen şarkıya töreni izleyen yurttaşlar da alkış tutarak ve ellerindeki Türk bayraklarını dalgalandırılarak eşlik etti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni resmi geçitle son buldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenine Vali Avni Çakır, Garnizon Komutanı Per. Alb. Yücel Ercan, Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, CHP Parti Meclis üyesi Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, protokol üyeleri, kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK başkan ve yöneticileri ve yurttaşlar katıldı.

Cengiz MUHZİROĞLU