Nilşen’in projesi Türkiye birincisi

Kastamonu firması Nilşen İnşaat’ın Malatya Arapgir Belediyesi için hazırladığı, Yüksek Mimar Halime Nilgül Şener  imzalı “Seher Atmaca Konağı Restorasyonu Projesi” Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından düzenlenen 3. Etkin Belediye Proje Yarışmasında, Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunmasına Yönelik Projeler kategorisinde birinci seçildi.

İnşaat Mühendisi Kemal Rahmi Şener ve Y. Mimar Halime Nilgül Şener’ir sahibi oldukları Nilşen İnşaat, Türkiye çapında bir başarıya imza attı.

Restorasyon konusunda ülke çapında öne çıkan firmalar arasına girmeyi başaran Nilşen İnşaat’ın Malatya Arapgir Belediyesi için hazırladığı, Yüksek Mimar Halime Nilgül Şener  imzalı “Seher Atmaca Konağı Restorasyonu Projesi” Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından düzenlenen 3. Etkin Belediye Proje Yarışmasında, Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunması kategorisinde birinci seçildi.

174 belediyenin çevre ve altyapı projeleri, iyi yönetim projeleri, sosyal-ekonomik ve kültürel projeler ile tarihi ve kültürel mirasın korunmasına yönelik kategorilerdeki projelerin olduğu yarışmanın ödülünü Ankara’da düzenlenen törende MİARGEMBaşkanı Halil Memiş’in elinden alan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu,  “Öncelikle, belediyemizi böylesi anlamlı bir ödüle layık gördükleri için Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi’ne teşekkür ediyorum. Türkiye genelinde 200 civarında belediyenin katılımcı olarak proje sunmuş olduğu yarışmada, Seher Atmaca Konağı Restorasyon Projemizin 1. lik ödülüne layık görülmesi bizi ve tüm Arapgirli hemşerilerimi ziyadesiyle memnun etmiştir” dedi.