“O koku ve duman nasıl fark edilmez?”

  • ATV’deki programa katılan Fatma Şengül, “Yangının başka hiçbir köyden fark edilmemesi imkansız. Gören, bilen, duyan varsa söylesin” diye yardım çağrısında bulundu.
  • Programın yapımcısı Müge Anlı da, “Jandarma çok titiz bir çalışma yürütüyor. İnşallah kısa süre içerisinde sonuca ulaşılacak” dedi.

Akkaya Bürme’de yaşanan gizemli olay, ATV ekranlarında tartışılmaya devam ediyor. Müge Anlı’nın programına dün de kayıp gelin Şengül Çataloğlu’nun ablası Fatma Şengül katıldı. Programın hemen başlangıcında olayla ilgili olarak önceki akşam gerçekleşeh tutuklamalara yer verildi. Şüphelilerin verdiği ilk ifadeleri ve mahkemeye çıkarılma sürecinin yayınlanmasının ardından Müge Anlı, “Jandarma çok titiz bir çalışma yürütüyor. İnşallah kısa süre içerisinde sonuca ulaşılacak” dedi.

Kayıp gelin Şengül Çataloğlu’nun ablası Fatma Şengül ise programda yaptığı konuşmada, “Yangının başka hiçbir köyden fark edilmemesi imkansız. O duman ve o koku nasıl görülmez, nasıl alınmaz? Gece başlayan yangın öğleden sonra 16.00 sularında farkediliyor. Biz iki gün sonra köye gittiğimizde bile ağır bir koku iki üç kilometre öteden net bir şekilde alınıyordu. Kimsenin başına gelmez diye bir şey yok. Gören bilen duyan varsa söylesin. 16 gün önce hayatımız normaldi, şimdi ise alt üst oldu. Herkesten yardım bekliyoruz” dedi.