O Ses “Entegre”

Kastamonhu Entegre çalışanları, müzik yeteneklerini düzenledikleri halk müziği konseri ile sergiledi. Fabrika bünyesinde oluşturulan koro ve saz ekibi, ilk sınavından yüzünün akı ve salon dolusu hakedilmiş alkışla çıktı.
Fabrika Direktörü Enis Koç, “Biz uluslararası global bir firmayız, ismimizi Kastamonu’dan aldık. Kastamonu’nun dünyaya açılan penceresi olduk. “Kastamonu Entegre Ailesi olarak” önce insan diyoruz. Çalışanlarımıza yönelik hayata ait projelerimizi de gerçekleştiriyoruz, insan odaklı başarılı bir yönetimiz. Bu yüzden de çalışanlarımıza büyük değer veriyoruz” dedi.

Cengiz MUHZİROĞLU

Kastamonu Entegre’nin Kastamonu Fabrikası çalışanlarının oluşturduğu 35 kişilik Türk Halk Müziği korosuilk konserini Kastamonu Üniversitesi 3 Mart Salonu’nda verdi.
Sunuculuğunu Onur Beşel’in yaptığı konseri şirketin Kastamonu ve Samsun Fabrikaları Direktörü Enis Koç ve eşi, fabrika çalışanları ve aileleri ile konuklar izledi..
17 türkünün seslendirildiği konserde Burhan Kurtoğlu, Hüseyin Cinoğlu, Yılmaz Karagöz, Mesut Karabacak ve Kenan Karaalioğlu da solo performans sergiledi.
Kastamonu Görsel Kültür, Sanat ve Spor Kulübü Derneği (KASGÖDER) Halkoyunu Ekibi de konserde sahne alarak tulum eşliğinde gösteri sundu.
Kastamonu Görsel Kültür, Sanat ve Spor Kulübü Derneği katkıları ile hazırlanan Türk Halk Müziği Konseri’nde konuşan Enis Koç şunları söyledi:
“Bu konserimiz, ‘Hayata Ait Projeler’kapsamında düşündüğümüz, kendi çalışanlarımızın çalıp söylediği amatörce düşünülmüş ve iki ay gibi kısa sürede Kastamonu Görsel Kültür, Sanat ve Spor Kulübü Derneği’mizin de yardımı ile icra edecekleri müthiş haz duyduğumuz bir etkinliktir. Bu medeni cesaretlerinden dolayı konser programımızda sahne alan ve destek vcerenler ile bu programın hazırlanmasında büyük destekleri ve yardımları olan Derneğimize, Başkan ve yönetimine de çok teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmasını, “Bugüne kadar birçok etkinlik yaptık, bunlar prestij 1-2-3-4 konutları, yaklaşık 150 ailelik konut oldu, bunun yanında futbol turnuvaları, piknikler, geziler, 23 Nisan etkinlikleri, aileleri ziyaretler, zor durumda çalışanlarımıza yardımlar, KEAS mesaj hattı, iş güvenliği konusunda ailelere farkındalık broşürlerimiz gibi bu ve buna benzer projelerimiz yanında “Payata Ait Projeler” de de ilave projemiz oldu. Yine Kastamonu Entegre’de çalışanlarından oluşan tiyatro etkinliği de herkesi mutlu etti ve değişik bir ewtkinlik alanımız oldu. Bu etkinliklerimize şimdi de müzik koromuzu ekledik, koro ekibimiz diğer lokasyonlarla belki de turnelere de çıkacak diye sürdüren Koç, şunları söyledi:
“Yeni projelerimiz arasında çalışanlarımızın eşlerine yönelik el sanatları kursu, fotoğrafçılık kursu, Kastamaonu’daki lise ve ortaokullar kapsayacak şekilde orman ve insan temalı fotoğraf yarışması, bisiklet yarışması, yarışmalarda birincilik alan çalışanlarımızın çocuklarına Ankara akvaryum gezisi sunacağız. Yine bilek güreşi ve masa tenisi yarışması, ailelere yönelik eğitimler gibi değişik organizasyonları da yapmayı planlıyoruz. Bunları da, biz insan odaklı bir şirketiz ve çalışanlarımız herşeyin en güzelini hak ediyor, geçmişte 100 yıl öncesinde olduğu gibi artık işletmeler insanı mekanik bir unsur gibi görmemeliler, bunda hala ısrar eden materyalist anlayışlar maalesef var. Kastamonu Samsun Fabrikaları Direktörlüğü olarak da insan odaklı başarılı bir yönetimiz. Bu yüzden de çalışanlarımıza büyük değer veriyoruz. Biz uluslararası global bir firmayız, ismimizi Kastamonu’dan aldık. Kastamonu’nun dünyaya açılan penceresi olduk. “Kastamonu Entegre Ailesi olarak” önce insan diyoruz. Bu sene çalışan memnuniyeti ve aidiyeti-bağlılığını ölçen anketlerimiz oldu. Bu konuda sizlerin yaklaış yüzde 85 katılımı oldu. Bu katılımı gerçekleştirenleri ve etkinliklerimize katkı ve destek verenleri de kutluyor ve teşekkür ediyorum. Biz lokasyonlar arasında da en başarılıl okasyon da olduk, bunun içinde herkesi gönülden kutluyorum.”
Kastamonu Görsel Kültür, Sanat ve Spor Kulübü Derneği Başkani Erol Tekin de, “Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. nin sosyal sorumluluk ve etkinlikleri projesi kapsamında derneğimizden Türk Halk Müziği Korosu oluşturulması istendi. Biz de derneğimiz adına Kastamonu Entegre’de çalışanlarımıza yönelik bir çalışma başlattık ve kısa bire sürede de Türk Halk Müziği Korusunu başarılı bir şekilde hazırladık. Fabrika çalışanlarından derneğimize üye olanlarda var,onlarında katkısı bütk oldu. Başarılı bir koro ekibi oluştu, bu koronun olşmasında büyük emeği ve kaktısı geçen başta Kastamonu Entegre Fabrikalar Direktörü Enis Koç olmak üzere diğer yöneticileri ve çalışanları ile derneğimiz yöneticilerine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.