Ödev yok kitap var

Birinci yarı yılın sona erdiği ilk ve orta dereceli okullarda dün karne ve tatil heyecanı yaşanırken, protokolün katıldığı tören ise Kırkçeşme Mahallesi’nde bulunan Behçet Necatigil İlkokulu’nda gerçekleşti.

Düzenlenen törene Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan, İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı, Belediye Meclisi Üyesi ve İşadamı Zeki Kebeci ile Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve Müdür Yardımcılar, Şube Müdürleri, veliler, öğrenciler ve diğer görevliler katıldı.

Behçet Necatigil İlkokulu Müdürü Satılmış Kaptan’ın açılış konuşmasıyla başlayan törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, ilk dönem ve yarı yıl tatili hakkında bilgi verirken, “28 Eylül 2015 tarihinde başladığımız eğitim ve öğretim yılımızın ilk dönemini yaklaşık 4 aylık bir maraton sonunda tamamladık. Okul öncesinde 20 okulda 4376 öğrenci, ilkokul düzeyinde 148 okulda 17710 öğrenci, ortaokul düzeyinde 105 okulda 17749 öğrenci, lise düzeyinde de 75 okulda 16980 öğrenci olmak üzere toplan 348 eğitim kurumunda 56 bin 815 öğrencimizle 2015-2016 eğitim öğretim yılının birinci yarıyılını tamamlamış bulunuyoruz.
Hep iyi şeyler yapmak için gayret sarf eden, yılmadan çalışan değerli öğretmen arkadaşlarıma, eğitim yöneticilerine ve öğrencilerimize şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyor, tatilinizin güzel geçmesini de temenni ediyorum” dedi.
Son olarak kürsüye gelen Vali Şehmus Günaydın da şunları söyledi:
“2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılının bitinci dönemini bugün itibariyle tamamlamış bulunuyoruz. Bu eğitim ve öğretim döneminde çocuklarımıza emek veren, çocuklarımızın yetişmesi için önemli çalışmaları ortaya koyan başta öğretmenlerimize ve yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimize bu 15 gün tatil boyunca ödev verilmeyeceği müjdesi ile çocuklarımıza çok iyi dinlenmelerini tavsiye ediyoruz.Öğretmenlerimizin de dediği gibi öğrettiklerini unutmamaları adına da bol kitap okumalarını tavsiye ettiler biz de öğrencilerimize boş zamanlarında kitap okumlarını tavsiye ediyoruz.
Ben de tekrar bu ilkdönem boyunca gerçekten özveriyle çalışan bütün çalışma arkadaşlarımıza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Yaklaşık 56 bin 815 öğrencimiz bugün itibariyle karnelerini alıyorlar, İnşallah fiziki şartların her geçen gün daha iyi olduğu okullarımzda bu çocuklarımız ilerde geleceğimiz adına önemli çalışmalara, önemli hizmetlere imza atacaklardır. Birinci eğitim ve öğretim yılının hayırlı ve başarılı bir şekilde bitmesi nedeniyle ilgili arkadaşlarımza teşekkür ediyoruz, ikinci yarı da aynı başarıyı, aynı hizmet aşkını devam ettirmelerini de diliyoruz.
Biz Valilik olarak hem Milli Eğitim Bakanlığımız bütçesinden hem İl Özel İdare bütçesinden özellikle okullarımızın hem fiziki durumunun iyileştirilmesi, hem teknik alt yapılarının daha iyi noktalara taşınması için her geçen gün hem kendi bütçemizehem de bildiğimiz gibi genel bütçeye hükümetlerimiz tarafından çok önemli miktarda kaynaklar aktarılıyor. İlimzde de öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin dahaiyi koşullarda eğitim ve öğretimlerini sürdürebilmeleri içinde biz de var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmayada devam edeceğiz.”

Yapılan konuşmaların ardından Behçet Necatigil İlkokulu’nda okuyan 136 öğrenciye protokol üyeleri tarafıından karneleri verildi.
Belediye Başkanı Tahsin Babaş da öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.
Karne töreni verilen kokteylle ve toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Karnelerini Başkan’dan aldılar…

Mustafa Afacan’ın Köşe Yazısı…