Ödüllü projenin ihalesi yapıldı

Belediye‘nin, Nasrullah Meydanı Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenlemesi Projesi’nin ihalesi dün yapıldı.
14 firmanın dosya aldığı Nasrullah Meydanı yapım ihalesine üç firma teklif verdi.
Belediye Başkanı Tahsin Babaş başkanlığındaki komisyon teklifleri kabul etti.
Yaklaşık maliyeti 1 milyon 775 bin 564, 47 lira olan proje için en düşük teklifi 1 Milyon 696 bin 990 lira ile Altıntaş 1 Madencilik Mermer İnş. Taah. Nak. Tic. ve San. Ltd. Şti’den geldi.
İhaleye katılan Ayyıldız Yapı. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. 1 Milyon 780 bin 771,56 lira, ARDASA İnş. Nak. Otom. San. ve Tic. Ltd. Şti. ile İs Çelik İnş. İml. Nak. Tem. Hiz. San ve Tic. Ltd. Şti. ortak girişimi ise 1 Milyon 743 bin 988 lira teklif verdi.
“YER TESLİMİNDEN SONRA 270 GÜN”
Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Tarihi Kentler Birliği tarafından Proje Ödülü’ne layık görülen Nasrullah Meydanı Çevre Düzenleme Projesinin öneminin büyük olduğuna vurgu yaparak ihale komisyonunun gerekli değerlendirmelerinin ardından önümüzdeki günlerde yüklenici firmanın açıklanacağını belirtti. Başkan Babaş, projenin yer tesliminin ardından 270 gün içerisinde tamamlanacağını da söyledi.
Kastamonu Belediyesi’nin Nasrullah Meydanı’nda 16 dükkanının bulunduğunu ve bunlardan bir bölümünün proje dahilinde yıkılacağını da belirten Başkan Babaş, “Biz burada esnafımızı mağdur etmemek için elimizden gelen çalışmayı yapacağız. İlimize ekonomik, kültürel ve sosyal yönden değer katacağına inandığımız tüm projelerimizi hızla tamamlamak en büyük arzumuzdur. Nasrullah Meydanı Kentsel Tasarım Projemizin gerekli onaylarının alınması için yaklaşık bir buçuk yıllık hummalı bir çalışma içerisinde olduk. Bugün projemizi ihale ettik. İnşallah en kısa sürede de başlayıp bitireceğiz. Tarihi değerlerimizi canlandırmak, korumak, bir fonksiyon yüklemek ve gelecek nesillere en doğru şekilde aktarmak hepimizin boyunun borcu olarak görüyorum. Tarihi Kentler Birliği tarafından Proje Ödülü verilen Nasrullah Meydanı Kentsel Tasarım Projemiz bu doğrultudaki öneminin büyük olduğunu düşüncesindeyim. Projemizin tamamlanmasıyla birlikte Tarihi Nasrullah Meydanımız muhteşem bir görünüme kavuşacaktır. Bu projenin her ayrıntısı hem benim tarafımdan hem de kuracağımız estetik kurulu tarafından incelenecektir. Kesinlikle çok iyi çalışılması gereken bir proje. Yaptığımız ihalenin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”
(Haber Servisi)