“Öğrenciye sahip çıkın” çağrısı

0
12

Öğrencilerden ev kiralarındaki fahiş bedellerle ilgili çok sayıda şikayet aldıklarını söyleyen Rektör Seyit Aydın, “Aileye verdiğiniz 650 TL’lik evi öğrenciye 2 bin 500 TL’ye veriyorsanız hem üniversiteye hem de Kastamonu’ya zarar veriyorsunuz demektir. Bu davranışların geri dönüşümü şehrin imajı noktasında hiçbir şekilde olumlu olmuyor” dedi.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, ev sahiplerine ve esnaflara yaptığı çağrıda öğrencilere sahip çıkılmasını istedi.
Kiralarda yaşanan fahiş bedellerle ilgili olarak öğrencilerden çok şikayet aldıklarını söyleyen Rektör Seyit Aydın, “Aileye verdiğiniz 650 TL’lik evi öğrenciye 2 bin 500 TL’ye veriyorsanız hem üniversiteye hem de Kastamonu’ya zarar veriyorsunuz demektir. Bu davranışların geri dönüşümü şehrin imajı noktasında hiçbir şekilde olumlu olmuyor. Öğrencilerimiz aklında Kastamonu ile ilgili kötü anıları hafızasında taşıyor” dedi.
Kastamonu Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerin şehrin ekonomisine ciddi katkısı olduğunu da hatırlatan Rektör Aydın, “Sadece 2016 yılında öğrencilerimizin şehir merkezinde bıraktıkları tutar 173 milyon TL’dir. İlçelerimizdeki 6 bin 500 öğrencimiz bunlara dahil değil. Bu rakama Kuzeykent bölgesini ve barındıkları yurtlarında yaptıkları harcamaları da eklersek yaklaşık rakam 300 milyon TL’yi buluyor. Hal böyleyken öğrencilerimizin kıymetini neden bilmiyoruz? Öğrencilerimizin şehirde daha fazla durmasını, daha fazla harcama yapmasını sağlayacak çalışmalar yapmalıyız” diye konuştu.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER