Oktay: Bu başarı Kastamonu’nun

Kadınlar Futbol 2.Ligi’ne yükselen Kastamonugücü teknik direktörü Necip Oktay “Başarı tüm Kastamonu’nundur” diyerek, elde ettikleri başarıdan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Play off maçlarını ve geride bıraktıkları sezonu değerlendiren Necip Oktay, şunları söyledi:

“Bilecik’i yenerek son 16 takım arasına kalmıştık. Bundan sonra her takımın kaliteli olduğunu ve her maçın zor geçeceğini biliyorduk. Zor maç oldu. İyi mücadele ettik. Kazandık. Türkiye’de son 8 takım arasında kalarak 2.Lig’e çıkmayı garantiledik. Mutluyuz. Bu sezon geniş kadromuzun meyvelerini topladık. Sezon içinde 2 futbolcumuzun çapraz bağı koptu, bir futbolcumuzun ayağı çatladı, lif yırtığı olan oldu, milli futbolcu olan Kübra’yı yalnızca üç maçta kullanabildik. Kadro derinliğimizin olması bize çok katkı sağladı. Bolu’da havanın çok sıcak olduğu bir saatte maçı oynadık. Sıvı kaybımız çok oldu. Bir önceki turda 120 dakika ve seri penaltılar neticesinde mental olarak ve fiziken yorgun olsak da tüm bu dezavantajlara rağmen kazanmayı bildik. Oyuncularımı tebrik ediyorum.”

Necip Oktay açıklamasında ayrıca elde ettikleri başarıya katkı sağlayanlara da teşekkür etti ve “Sinop Spor Lisesi’nin hocası İbrahim Tortop’a ayrı bir parantez açarak teşekkür etmek istiyorum. Yetenekli, genç 8 oyuncusunu bizim takımımıza verdi. Her maçımıza gelip bizi takip etti. Hem Tortop’un hem de oyuncularının büyük katkıları oldu. Yanı sıra okulda Futbol Uzmanlık dersimi alan Bahadır ve Mertcan’ın anlamlı katkıları oldu. Onlara da teşekkür ediyorum. Hiçbir maçta bizi yalnız bırakmayan, fedakarca bir tavır sergileyen başkan ve yönetimimize, takımımıza destek veren kurum kuruluş ve sponsorlarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir sezonu şampiyon tamamlamanın gururu ve mutluluğuyla, 2’nci Lig tüm Kastamonu’ya hayırlı olsun diyorum. Bu başarı Kastamonu’nundur” dedi.