Okul kantinlerinin denetlenmesini istiyoruz

Candaroğulları İÖO öğrencisi Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Emircan Şerifoğlu, mavi kapaklar dosyasıyla katılımcıların dikkatini çekti.

Ocak ayında yapılan Kent Konseyi Toplantısın da takım elbiseli Candaroğulları İÖO öğrencisi Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Emircan Şerifoğlu, mavi kapaklar dosyasıyla katılımcıların dikkatini çekti. Ancak, başlayan tartışmalardan dolayı o toplantıda unutulup gitti. Onu unutmayan gazeteci Mustafa Afacan köşesinde projelerini anlatamdığından kısaca bahsetti. Bende toplantı sonrası Emircanla konuştum.

Konseyin yürütme kurulu üyelerinin yanında paşa paşa oturdu Emircan. Yapılan tartışmaları pür dikkatle izledi. Zaman zaman gerilen ortamda o da gerildi. Toplantı bittiğin de salondan son çıkanda o oldu. Moralini düzeltmek ve üzüntüsünü paylaşmak için Emircan’a merhaba dedik. Kent Konseyinde verilmeyen söz hakkını verdim. Hasköylü Emircanı tanıyoruz.

Emircan, kısaca hem tanıyalım, hem tanıtalım seni…

Benim adım Emircan Şerioğlu, Candaroğulları İÖO da okuyorum. Merkez bağlı Hasköylüyüm.

Baban ne iş yapıyor?

Babam Tedaş da şöfor.

Kent Konesyinde görevin var mı?

Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanıyım. Yeni seçildim.

Toplantıya elinde dosyayla hazırlıklı gelmişsin. Ne var dosyanda?

Projelerim vardı. Büyüklerime anlatacaktım. Kendileri çok konuşunca sözde alamadım. Söz alamayınca dosyamdaki projelerimi de haliyle anlatamadım.

O zaman bana anlat.

Sen kimsin amca? Gazeteciyim. Ha anlatırsam yazarmısın? Yazarım. Vali, Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü okurlar mı? Okurlar. O zaman anlatayım. Kent Konseyi Toplantısına heyecanla geldim. Hazırladığım mavi kapaklı dosyamın içinde büyüklerime anlatacağım, önemli güzel projelerim vardı. Öncelikle okul kantinlerimizin denetlenmesi, satılan abur cuburların yerine okul kantinlerin de meyvelerin satılmasını, şehrimizin tarihi ve kültür varlıklarını yerinde görüp öğrenmeyi isteyecektim. Siz yazınca herkes okur. Sağol gazeteci amca.

Çiçeği burnunda Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Hasköylü Emircan Şerifoğlu, okul kantinlerin sık denetlenmesini, abur cuburlar yerine okul kantinlerde meyveler satılmasını istedi. Büyüklerime duyurun diye istek ve düşündüklerini bizimle böyle paylaştı. Yolun açık olsun.