ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

0
31
Kastamonu'dan Ankara'ya giden yolcu otobüsünün Kalecik ilçesinde devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 8 kişi hayatını kaybetti, 34 kişi yaralandı. ( Fatih Kurt - Anadolu Ajansı )

Kastamonu Ankara seferini yapan bir yolcu otobüsü, Çankırı-Çandır yol ayrımında, iddia göre sürücüsünün uyuması sonucu kaza yaptı. İlk belirlemelere göre 8 kişi olay yerinde hayatını kaybederken , 11’i ağır yaralı olmak üzere 32 kişi de yaralandı. Yaralılar, hastanelere nakledilerek tedavi altına alındı. Kaza ile ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Kazada yaşamını kaybedenlerin isimleri belli oldu
Korkunç kazada Gamze Duru, İlknur Bideci, Öznur Bideci, İlhan Özdemir, Ece Ünlüer, Rukiye Uyar, Murat Tüfekçi ve Vasfiye Arslan vefat etti.

Ölüm bile ayıramadı

ECE ÜNLÜER – GAMZE DURU

Kastamonu Üniversitesi’nde okurken tanışan ve çok büyük iki dost olan Gamze Duru ve Ece Ünlüer’i ölüm bile ayıramadı.
Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencisi Gamze Duru ile Kastamonu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Ece Ünlüer’in sosyal medyadan yaptıkları paylaşım okuyanların yüreklerini burktu.
Gamze Duru’nun doğum gününü kutlayan Ece Ünlüer, Instagram hesabından arkadaşının fotoğrafını da paylaşarak şu ifadeleri yazmıştı:

 

“Meleğim doğum günün kutlu olsun. Dün yanındaydım, bugün yanındayım, yarın ve her zaman yanında olacağım, söz veriyorum 🙂 Her zaman sana sürprizler yapmak için uğraşacağım, en güzeline layıksın her şeyin Sen iyi ki doğdun iyi ki benim can dostumsun, seni çok fazla çok seviyorum. Beraber nice senelere inşallah. Sana diyeceğim bir şey var; bırak herkes gitsin biz hep beraberiz.”
İki yakın arkadaşın cenazeleri dün toprağa verildi. Gamze Duru’nun cenazesi memleketi Eskişehir Odunpazarı’nda, Ece Ünlüer’in cenazesi ise Ayfon Emirdağ’da defnedildi.

 

Rukiye Uyar memleketine gidiyordu

RUKİYE UYAR

Kastamonu Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü öğrencisi olan Rukiye Uyar da üniversitede akademik yılın tamamlanmasının ardından arkadaşlarıyla birlikte memleketine gitmek için Kastamonu’dan ayrılmıştı.
Memleketi Eskişehir’e gitmek için yola çıkan Rukiye önce Ankara’ya oradan da memleketinin otobüsüne binecekti. Ancak ölüm genç mühendis adayını Kalecik’teki korkunç kazada yakaladı.
Rukiye Uyar’ın cenazesi dün Eskişehir Çifteler Alikan Köyü’nde gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

 

Kuzenini sınava götürüyordu

ÖZNUR BİDECİ

Küre’de ikamet eden ve 2013 yılında Kastamonu Üniversitesi İnsan Kaynakları bölümünden mezun olan İlknur Bideci, Ankara’da bir sınava katılmak için Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden geçtiğimiz yıl mezun olan kuzeni Öznur Bideci’den yardım istedi. Ankara’yı bilmediği için kuzeni Öznur Bideci ile Ankara’ya gitmeye karar veren İlknur Bideci, yolcu otobüsünde aynı koltuğa yan yana bindiler. Kazada her iki kuzende hayatını kaybetti.

İLKNUR BİDECİ

Ankara Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği’nden geçtiğimiz yıl mezun olan Öznur Bideci’nin, girdiği sınavı kazandığı ve bir yıla yakındır da atama beklediği öğrenildi. Atama bekleyen Öznur Bideci’nin, Kastamonu’nun merkeze bağlı Kıyık Köyünde Cami İmam Hatibi olan babası Burhan Bideci’den, “Baba senin bir yıl daha ekmeğini yiyeceğim. Bana hakkını helal et, yakında atamam olacak” dediği de öğrenildi.
Öte yandan, Kastamonu Üniversitesi İnsan Kaynakları Bölümü’nden 2013 yılında mezun olan İlknur Bideci’nin de iş aradığı ve bu yüzden Ankara’ya bir sınava katılmak üzere yolcu otobüsüne bindiği, Ankara’yı da bilmediği için kuzenini yanında götürdüğü belirtildi.
İlknur Bideci ve Öznur Bideci’nin cenazeleri dün Küre Alacık Köyü’nde gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

MURAT TÜFEKÇİ

Ankaragücü tribünleri Murat’a ağlıyor

Ankaragücü tribünlerinin yakından tanıdığı bir isim de cumartesi günkü korkunç kazada hayatını kaybetti. Kastamonu Üniversitesi’nde öğrenim gören Murat Tüfekçi, memleketi Ankara’ya giderken ölüme yakalandı. Kastamonu Ankaragüçlüler Taraftar Grubu’nun kurucularından olan Murat Tüfekçi, sevdalısı olduğu Ankaragücü’nün tüm maçlarını izlemeye büyük özen gösteriyordu. Murat Tüfekçi’nin ölümü başta Ankaragücü camiası olmak üzere büyük üzüntü yarattı.

İLHAN ÖZDEMİR

İş için Kastamonu’ya gelmişti

Bir iş için Kastamonu’ya gelen Tokat Zile nüfusuna kayıtlı 41 yaşındaki İlhan Özdemir’de kazada hayatını kaybedenler arasındaydı.
Ankara’da faaliyet gösteren özel bir firmada harita teknikeri olarak çalışan İlhan Özdemir, firmasının bir işi için Kastamonu’ya gelmişti.
Otobüs kazasında hayatını kaybeden İlhan Özdemir’in cenazesi dün öğlen memleketi Tokat Zile Çayıroluğu Köyü’nde toprağa verildi.

 

Babasıyla sınava gidiyordu

Kazada hayatını kaybedenlerden Vasfiye Arslan da Ankara’ya sınava gidiyordu. Babası Metin Arslan ile birlikte Ankara’ya giden Vasfiye Arslan, hayatını kaybeden 8 kişi arasında yer aldı.
Trakya Üniversitesi mezunu olan Vasfiye Arslan’ın cenazesi de dün memleketi Ağlı Yağlıca Köyü’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Kazada yaralanan babası Metin Arslan’ın ise durumunun iyi olduğu öğrenildi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER