Ömer’e büyük vefa

GMG Kastamonuspor Kulüp Başkanı Enes Ege Aygün, ligin ilk maçında bacağı kırılan Ömer Gür’ü hastanede ziyaret etti.

Bu yıl sonu sözleşmesi sona erecek olan Ömer Gür’ün uzun bir sakatlık süreci yaşayacak olmasından ötürü sözleşmesini bir yıl uzattıklarını söyleyen Başkan Enes Ege Aygün, hastanede futbolcuyla yeni sözleşmeyi imza altına aldıklarını da belirtti.

Başkan Enes Aygün, “İlk maçımızda talihsiz bir sakatlık yaşadık. Ömer kardeşimizin ayağı kırıldı. Ömer çok karakterli bir oyuncu. Bizim gibi kulüp başkanlarının, bizim gibi camiaların böyle futbolculara ihtiyacı var. Ömer ameliyat oldu ve sağlığı iyi. Hastanede ona ufak bir sürpriz yaptık ve sözleşmesini 1 sene daha uzattık. Dediğim gibi Ömer gibi profesyonel futbolculara herkesin ihtiyacı var. Onu yaptığımız bu durum daha çok motive etsin, iyileşme sürecinde daha çok moral olsun diye hastaneden çıkmadan sözleşmesini uzattık. Mutluyuz. Ömer bizim için yeni bir transfer gibi. İnşallah her şey yoluna girecek ve tekrar takımda sahalarda göreceğiz. 3 ay içinde fizik tedavilerine başlanacak. Bundan sonra 3 ayda antrenmanlarla desteklenerek 6 içerisinde sahalarda olacak diye planlıyoruz. Ömer’in tedaviye nasıl yanıt vereceği de önemli ama Ömer güçlü bir isim” dedi.

Ömer’in ameliyat sonrasında narkozun etkisiyle Kastamonuspor marşını söylemesi ile ilgili ise Başkan Aygün, “Kastamonuspor marşını, bazı arkadaşlarını sayıklamış. Eğlenceli görüntüleri oldu. Sosyal medyada da paylaştık. Ömer karakteriyle, dostluğuyla, saygısı ve sevimliliğiyle iyi bir futbolcu” dedi.