“Önceliğimiz turizm”

MHP Kastamonu Belediye Başkan adayı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, seçim turu kapsamında D.S.İ 23. Bölge Müdürlüğü’ne, Yol İş Sendikası’na, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’na (KUZKA), Organize Sanayi Bölgesi’ne, Gülcan Mobilya’ya ziyaretlerde bulunurken, esnaf ve vatandaş buluşmalarına ise devam ediyor.

Kastamonu D.S.İ 23. Bölge Müdürü Hayrettin Baysal’ı makamında ziyaret eden Galip Vidinlioğlu, bölge müdürlüğü çalışanlarıyla da tek tek bir araya geldi ve seçimlerde desteklerini istedi.

Vidinlioğlu, YOL İş sendikası ziyaretiyle ilgili ise “İş sağlığı ve güvenliğinin önemini konuştuk. Belediye olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda her zaman dikkatli olacağız. Çalışanlarımızın temel haklarını güvence altına almak için denetimlerimizi sıklaştıracağız ve güvenli koşulları oluşturacağız. İş cinayetlerinin önüne geçmek için gereken ne varsa yapacağız. Sendika yönetimimiz ve üyeleri ile bu konular hakkında konuştuk, içleri rahat olsun” dedi.

Organize Sanayi Bölgesi’nde de ziyaretlerde bulunan Vidinlioğlu, bu ziyaretlerin ardından yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti:

“Sürekli istihdam, yatırım diyoruz. İş adamlarımızdan yatırım alarak yeni istihdam alanları açacağız diyoruz. Konunun muhataplarını, çalışanlarımızı ve yönetimlerimizi dinlemeye geldik. Bizimle fikirlerini paylaştıklarını için kendilerine teşekkür ediyorum. Üretimi durduran fabrikalarımız var, Entegre fabrikamız bile ayda ancak 10 gün çalışıyor. Bizim üretimimizi canlandırmak adına şehrimizi kalkındırmamız gerekiyor. Önceliğimiz şehrin coğrafi, tarihi ve kültürel olanaklarını kullanarak turizmi canlandırmak. Sonrasında da bulacağımız yatırımlarla istihdam ve üretim sorunlarımızı aşacağız. Şehrimizin bir Tohum Bankası talebi var. Bunu göz ardı etmeyeceğiz. Belediye olarak bunun için gereken kurum, kuruluş, STK ve hemşehrimizle konuşup gereken çalışmaları başlatacağız.”

Vidinlioğlu KUZKA ziyaretinde ise “KUZKA’nın çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Şehrin tanıtımı konusunda çok yardımcı oluyorlar. Turizmin gelişmesi için şehrimizin tanıtımının doğru kanallardan, doğru ve güzel işlerle yapılması oldukça önemli. O yüzden bu konuda kendilerinin fikirleri ve düşünceleri oldukça değerli. Kastamonu’muzu markalaştırmak için kendileri ile çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum” açıklamasında bulundu.