Onlar Şeker’in devam umudu

Şeker Fabrikası’nın yeni elemanlarının çok büyük bölümü işbaşı yaptı. Şeker-İş Temsilcisi Ali Çufadaroğlu, sınavla işe alınan 112 kadrolu elemandan 105’inin işbaşı yaptığını belirtirken, bunun fabrikanın geleceği için önemli etki yaratacak bir gelişme olduğunu belirtti .

Çufadaroğlu, 22 yıldır kadro açılmayan fabrikanın olumsuz tabloyu geride bırakmış olmasının, bundan sonra satılmayacağı ya da kapatılmayacağı anlamı taşıdığına işaret ederek, “Bu, fabrikamız üretime devam edecek olması demektir” diye konuştu..

  

Kastamonu Şeker Fabrikası’nda “yeni kadrolu eleman” heyecanı yaşanıyor. En son 1998 yılında yeni kadrolu eleman alan fabrika, 22 yıllık aradan sonra aileye katılan 112 yeni elemanla geleceğe umutla bakmaya başladı.

Şeker-İş Temsilcisi Ali Çufadaroğlu, sınavla işe alınan 112 kadrolu elemandan 105’inin işbaşı yaptığını belirtirken, bunun fabrikanın geleceği için önemli etki yaratacak bir gelişme olduğunu söyledi.

Çufadaroğlu, 22 yıldır kadro açılmayan fabrikanın olumsuz tabloyu geride bırakmış olmasının, bundan sonra satılmayacağı ya da kapatılmayacağı anlamı taşıdığına işaret ederek, “Bu, fabrikamız üretime  devam edecek olması demektir” diye konuştu..

Son dönemde yaşananların tarımsal üretimin önemini daha iyi ortaya koyduğunu belirten Çufadaroğlu, “Pancar ve pancardan üretilen şekerin Türkiyemiz için taşıdığı önem, tarımsal üretimin yerliliği dışında sosyal ve ekonomik yönü bakımından da ayrıca çok değerlidir. Artık, satılma kâbusunu geride bıraktığımızı düşünüyoruz. Yeni elemanların alınmasını da bunun bir işareti olarak görüyoruz. Bir yandan da pancar ekimine olan ilginin artmaya başlaması ve yeni kampanya döneminde son yılların üretim rekorunun kırılmasının beklenmesi bütün Kastamonu’nun sevinmesi gereken bin husustur” dedi.