Op. Dr.Metin Baş Kovid-19 kurbanı

Kastamonu’ya yıllardır sağlık hizmeti veren çok değerli tıp adamımızı, başarılı ve deneyimli Genel Cerrahi Uzmanı, Cide İlyasbeyli hemşerimiz Op.Dr.Metin Baş’ı(64) Koronavirüs Kovid-19 salgınına kurban verdik.

Teşhis konulmasının ardından Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 10 gün tedavi gördükten sonra iki hafta önce Ankara Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Op.Dr.Baş’ın ölümü büyük üzüntü yarattı.

Kastamonu Devlet Hastanesi’nde uzunca süre görev yapan Op. Dr. Metin Baş, son15 yıldır mesleğini sürdürmekte olduğu Özel Anadolu Hastanesi önünde bu sabah düzenlenen törenin ardından İnebolu’da bulunan aile kabristanında toprağa verilecek.

Radyolog Vedat Gök’ten sonra ikinci sağlık şehidini veren Özel Anadolu’dan yapılan açıklamada, “Hastanemizin Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Metin Baş’ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi Yönetimi ve tüm personeli olarak değerli doktorumuzun başta ailesi olmak üzere yakınlarının derin acısını paylaşıyor, ailesine, tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz” denildi.

Kastamonu insanına büyük hizmetleri olan Op. Dr. Metin Baş’a rahmet, eşi Dr. Yeşim Baş olmak üzere ailesine, Özel Anadolu Hastanesi ve Kastamonu tıp camiası ile tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.