Orman işçiliği yeterlilik sınavı için marşa basıldı

Mesleki Yeterlilik Kurumu, orman işçiliği ile ilgili sınavı düzenlemekle yetkili kıldığı kooperatif ve sendikalardan hazırlıklı olmalarını istedi.

Mart başındaki sınavı  koronavirüs pandemisi nedeniyle iptal etmek zorunda kalan Köy-Koop’un Yönetim Kurulu Üyesi Orman Yüksek Mühendisi Özkan Kapucu, başvuruları yeniden almaya başladıklarını açıkladı.

 

Orman işçiliği için zorunlu kılınan mesleki yeterlilik belgesi koşulunu yerine getirmek için bekledikleri sınav koronavirüs salgını nedeniyle ertelenenlere iyi haber.

Mesleki Yeterlilik Kurumu, orman işçiliği ile ilgili sınavı düzenlemekle yetkili kıldığı Or-Koop ve ilgili sendikalardan hazırlıklı olmalarını istedi.

Or-Koop adına Kastamonu’daki sınavları düzenlemekte olan Köy-Koop’un yönetim kurulu Üyesi,OrmanYüksek Mühendisi Yavuz Kapucu, bu doğrultuda sınav başvurularını yeniden almaya başladıklarını ve sınav için yer arayışında olduklarını söyledi.

Mart başında yapmayı planladıkları ancak koronavirüs önlemleri nedeniyle iptal etmek zorunda kaldıkları sınav için 700 civarında başvuru bulunduğunu hatırlatan Kapucu, “Şimdi yeni başvuruları da  almaya başladık. Orman işçiliği mesleki yeterlilik sınavı açık arazide uygulamalı olarak yapılıyor. Bununla ilgili yer arayışımızı da sürdürüyoruz. Mart başındaki sınavı iki gün kala iptal etmek zorunda kalmıştık ve bu durum sınav bekleyen hemşerilerimizde hayal kırıklığı yaratmıştı” dedi.

Orman işçiliği ile ilgili mesleki yeterlilik sınavını Kastamonu’da Köy-Koop’un yanı sıra MYK’nin yetkilendirdiği Toç Bir-Sen de gerçekleştiriyor.