Örnek Hilal’de derin soluk

Kentsel dönüşüm rüzgarıyla dört yıl önce mevcut konutlarını yenisi yapılmak üzere yıktıran ancak büyük bir mağduriyetin içine düşen Örnek Hilal Yapı Kooperatifi sakinleri, yenileme projesi için anlaşma sağlanmasının sevincini yaşıyor.

Kuzeykent’in temelinde harcı bulunan kooperatifin yönetimi, inşaat sektöründe faaliyet gösteren işadamları Mustafa Şensoy, Akif Özmat, Tezcan Biçicioğlu ve Fikri Şaybak’tan gelen teklifi kabul edip Hilal Konutları projesinin yapımı için sözleşme imzaladı.

Kooperatifin başkan ve yöneticileri Metin Ekici, Vehbi İdrisoğlu, Fatih Cüneyd Güzey, Zeki Özdemir ve Hakan Tevfik Kavun gelişmelerle ilgili şunları söylediler:

“Kuzeykent yerleşkesine kooperatif kurularak ilk olarak 1988 yılında yapımına başlanan Örnek Hilal Sitesi dört yıl önce kentsel dönüşüm nedeniyle yıkılmıştı. Burada ikamet eden aileler şehrin muhtelif mahallelerine dağılmış şekilde yıllardır mağduriyet içerisinde hayat mücadelesi veriyorlardı.

9 Ocak 2019 tarihinde yapılan genel kurulumuzda yapmış yeni yönetim olarak seçilerek göreve başladık. Gerek il dışı gerekse de il içersinde muhtelif firmalarla yönetim kurulu olarak görüşmeler yaparak, teklif sunmuş teklifleri de değerlendirmiştik.

Nihayetinde şehrimizin işadamları Mustafa Şensoy, Akif Özmat, Tezcan Biçicioğlu ve Fikri Şaybak’ın bir araya gelerek bize getirdikleri teklifi değerlendirdik, yapılan müzakereler sonucunda firma ile anlaşma sağladık ve bu anlaşmayı noterde resmileştirdik.

Yönetim kurulunun teklifiyle yeni inşa edilecek konutların adı Hilal Konutları olarak belirlendi.

Firma,  resmi işlemlerin neticelenmesine müteakiben Kuzeykent’in incisi olacak arsa alanına Hilal Konutları’nın yapımına başlayacak. İmzaladığımız sözleşmenin iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz.”

CENGİZ MUHZİROĞLU