Örnek şoföre yaraşan ödül

KASTAMONU'DA TRAFİK HAFTASI KUTLAMASI DOLAYISIYLA KENTTE BİRTAKIM ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ETKİNLİKLER KAPSAMINDA 30 YILDIR TIR ŞOFÖRLÜĞÜ YAPAN TIR ŞOFÖRÜNE ' YILIN ŞOFÖRÜ ' PLAKETİ TAKDİM EDİLDİ. (ÖZGÜR KAYA/KASTAMONU-İHA) Kastamonu'da düzenlenen Trafik Haftası çerçevesinde gerçekleşen etkinliklerde 30 yıldır tır şoförlüğü yapan tır şoförüne 'yılın şoförü' plaketi takdim edildi.
  • İçişleri Bakanlığı’nın, “7- 13 Mayıs Trafik Haftası” kapsamında “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” sloganının etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacıyla yayınladığı genelge kapsamında kentimizde düzenlenen etkinlik Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

 Trafik Haftası etkinliğinde, “Yılın Şoförü” plaketi, TAŞIKO’nun30 yıldır direksiyon sallayan ve bir tek kaza bile yapmayan deneyimli mensubu Mehmet Kandil’e verildi.

 

İçişleri Bakanlığı’nın, “7- 13 Mayıs Trafik Haftası” kapsamında “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” sloganının etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacıyla yayınladığı genelge kapsamında kentimizde düzenlenen etkinlik Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Etkinlik programına Vali Avni Çakır, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, İl Emniyet Müdürü Vekili Murat Güven, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Şoförler ve Otomobilciler Odası ve TAŞIKO Başkanı Ahmet Sarıahmetoğlu, polis, zabıta ve jandarma ekipleri de katıldı.

İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün açtığı stantta incelemelerde bulunan Vali Avni Çakır, alkol etki gözlüğü, alkolmetre, sorgulama cihazı gibi çeşitli araç gereç hakkında bilgi aldı.

Araç denetimlerine katılan Vali Çakır, sürücülere emniyet kemeri, aşırı hız ve yayalara öncelik verilmesi konusunda hatırlatmalarda bulundu. Araç içerisinde bulunan çocuklarla sohbet edip balon, şapka ve düdük hediye eden Çakır, çocuklardan ailelerinin trafik kuralı ihlali yapması durumunda düdüğü çalarak uyarmalarını istedi.

Polis ve zabıta ekiplerinin de alkol etki gözlüğünü bizzat deneyerek futbol topunu vurmaya çalışması renkli görüntülere sahne oldu.

Alkol etkisi oluşturan gözlüğü takan bir vatandaş ise alkolün fazla tüketilmesinin zararına değinerek, “Demek ki alkolü fazla alınca böyle oluyormuş. Beynin dönüyor, topu bir tarafta görüyorsun, ama gerçekte top diğer tarafta. Top başka yönde, sen başka yöndesin. Alkol şaşırtıyor, hoş bir şey değil alkol almak” şeklinde konuştu.

 “Yılın şoförü” ödülü

Etkinlikte, Kastamonu’da “Yılın Şoförü” ödülü de verildi. 30 yıldır direksiyon başında olan ve bir tek kazaya bile karışmayan TAŞIKO mensubu Mehmet Kandil, plaketini Vali Avni Çakır’ın elinden aldı.

Mehmet Kandil, “Yılın şoförü olarak plaket takdim edildi, 30 yıldır kazamız, belamız yok. Bize bu plaketi uygun görmüşler herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da kazasız belasız günler düşünüyoruz” dedi.

CM ve İHA