“Ortak projeler üreteceğiz”

  • MHP Belediye Başkan adayı Galip Vidinlioğlu, “Tarihinden, kültüründen ve doğasından kopmamış bir Kastamonu için çalışacağız. Tarihi kentsel dokumuza sahip çıkarken, Evliyalar Diyarı memleketimizin doğasından, ağacından koparılmaması için ortak projeler üreteceğiz” dedi.

MHP Kastamonu Belediye Başkan adayı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, ziyaretleri çerçevesinde Kastamonu Havalimanı’nı, İzci Kampı’nı ve Orman Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

DHMİ Kastamonu Havalimanı Müdürü Yılmaz Hacıoğulları’na nezaket ziyaretinde bulunan Galip Vidinlioğlu ve ekibi, yönetim ve çalışanların sorunlarını, istek ve önerilerini dinledi. Yönetim ve çalışanlar ile gerçekleştirdiği sohbetin ardından konuşan Vidinlioğlu, “Havalimanımızın ülkemizin her noktasına ulaşım sağlayacak konuma getirmek için çalışacağız, havalimanımızın teknik eksikliklerini gidermek, daha iyi bir konuma getirmek için çalışacağız. En önemli hedeflerimizden olan turizmi canlandırmak adına yapacağımız çalışmaların yanında şehrimizin ulaşımını da düzeltmeliyiz. Sadece şehir içi ulaşım değil şehir dışı ulaşımımızı da daha iyi noktalara getireceğiz” açıklamasında bulundu.

Yolkonak İzci Kampı’nda da ziyaretlerde bulunan Vidinlioğlu, “Kastamonu’muzun böyle sosyal faaliyetlerin bolca gerçekleştiği bir şehir olması için çalışacağız, memleketimiz birçok sosyal faaliyet için gerekli olan coğrafi şartlara fazlasıyla hakim, yarım saat ötede kayak ve kamp alanlarımız, 45 dakika ötede yüzme ve plaj alanlarımız var. Sahip olduğumuz coğrafi şartları gerekli teknik yatırımlarla destekleyerek, tarihi ve kültürel turizmin yanı sıra şehrimizi sportif turizm merkezine de çevirmek için çalışacağız” dedi.

Orman Bölge Müdürlüğü ziyaretinde de Bölge Müdür vekili Mahmut Şentürk’e nezaket ziyaretinde bulunan Galip Vidinlioğlu, çalışanlar ile gerçekleştirdiği sohbetin ardından yaptığı değerlendirmede, “Ormanlarımız bizim yaşam kaynağımız, serbestçe tahrip edilmelerinin önüne geçmek için hep birlikte önemli çalışmalar yürüteceğiz. Bu konuda Bölge Müdür Vekilimiz ve çalışanlarımızla fikir alışverişinde bulunduk. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Tarihinden, kültüründen ve doğasından kopmamış bir Kastamonu için çalışacağız. Tarihi kentsel dokumuza sahip çıkarken, Evliyalar Diyarı memleketimizin doğasından, ağacından koparılmaması için gerekli kurum, kuruluş, STK, dernek, vakıf ve halkımızla beraber çalışmalar yapacağız” diye konuştu.