OSB kongresi yapılamadı!

  • Bakanlık temsilcisi, mevzuat gereği en az bir denetim kurulu üyesi bulunmadan kongrenin yapılamayacağını belirtti ve Denetim Kurulu üyesinin gelmesini yaklaşık 35 dakika bekledik gelen olmadı. Yeni kongre için Bakanlıktan yeniden tarih almaları gerekecek” dedi.

Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) Mali Kongresi, Denetim Kurulu üyeleri gelmediği için yapılamadı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Organize Sanayi Bölgelerinden Sorumlu Mevzuat Şubesinde görevli  temsilci Turgut Bıyıklı, mali kongrenin denetim kurulu üyeleri olmadığı için yapılamayacağını söyledi.

Turgut Bıyıklı, Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi Mali Kongresinde mevzuat gereği yönetim ve denetim kurulu üyelerinden mutlaka yeterli sayının olması gerektiğini, yönetim kurulunda yeterli çoğunluk olduğunu ama denetim kurulundan kimsenin olmaması nedeniyle mali kongreyi mevzuat gereği yapamadıklarını belirtti.

Bıyıklı, “Gündem maddelerinin çoğunluğu denetim kurulunu ilgilendirdiği için ve üyelerinden en az bir kişinin bulunmaması nedeniyle kongreyi yapamıyoruz. Bundan sonra tekrar bakanlığımızdan gün alıp mali kongreyi ancak o şekilde tekrar yapılabilir. Bu şekilde mali kongreyi yapamayız. Denetim Kurulu üyesinin gelmesini yaklaşık 35 dakika bekledik gelen olmadı. Normalde toplantı saatimiz 13.30’du. Bu süre içinde üyelere denetim kurulunu da arayın dedim. Gelen de olmadı” dedi. CM