Osman İnce ihraç edildi

AK Parti’nin Taşköprü İl Genel Meclisi üyesi Osman İnce partiden ihraç edildi. İnce’nin AK Parti Genel Merkez tarafından yürütülen disiplin soruşturması kapsamında parti ile olan ilişiğinin sonlandırıldığı öğrenildi.

İhraç nedeni olarak ise, “Parti ile ilgili uyumsuz davranışları, parti içi kurallara çok fazla riayet etmemesi, özel sorunların siyasi çalışmalara yansıtılması” olarak belirtildi.

Aynı zamanda Taşköprü Emekliler Derneği Başkanı da olan Osman İnce’nin partiden işliğinin kesildiğine yönelik tebligat genel merkez tarafından önce AK Parti İl Başkanlığı’na ardından ise kendisine ulaştırıldı.

Osman İnce’nin AK Parti’den ihraç edilmesiyle birlikte AK Parti’nin İl Genel Meclisi’ndeki sandalye sayısı 29’dan 28’e düştü. İnce’nin AK Parti ile ilişiğinin kesilmesinin ardından İl Genel Meclisi’ndeki partilerin üye dağılımları ise değişti. İGM’de AK Parti 28, Milliyetçi Hareket Partisi 11, Cumhuriyet Halk Partisi 1, İYİ Parti 1 sandalyeye sahip. Meclis Başkanı Mehmet Kayıkcı, Çatalzeytin üyesi Birol Bozkurt, Ağlı üyesi Mehmet Sait Yulu’nun ardından Osman İnce de İGM’de bundan sonra bağımsız üye olarak görevine devam edecek.

AK Parti ile ilişiği kesilen Osman İnce’nin üyesi bulunduğu ihtisas komisyonlarından da üyeliği düşecek ve Nisan ayında boş komisyon üyelikleri için yeniden seçim yapılacak.