Özcan Karakiraz: “Artık hedef bir takımız”

Bölgesel Amatör Lig’e bu sezon iyi bir başlangıç yapan İl Özel İdare KHS’nin Teknik Direktörü Özcan Karakiraz, geride kalan 5 haftayı ve Türkiye Kupası serüvenini değerlendirdi.

Ligin ilk 5 haftasında 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak 10 puan toplayan Özel İdare KHS’de hedef bu başarı çıtasını daha yukarılara taşımak.

Hep daha iyi olabilmek için çalıştıklarını söyleyen Teknik Direktör Özcan Karakiraz, “Sezona geçen yıldan hak etmiş olduğumuz kupa maçıyla başladık. En çok genç oyuncu oynatan takım olmamız dolayısıyla kupada oynamaya hak kazanmıştık. İlk kupa maçında iyi bir oyun ortaya koymasak da turu atlamayı başladık. 2’nci turda ise 1074 Çankırıspor ile oynadığımız maç sonunda kupaya veda ettik. Akabinde lige döndük” dedi.

Ligin ilk 5 haftasıyla ilgili ise Karakiraz, şunları söyledi:

“Lige Görele maçıyla başladık. Bizim için müthiş bir maçtı. İyi başladık, çok iyi pozisyonlar bulduk, iyi mücadele ettik ama sonucunda mağlup olarak lige başladık. Herkes takdir etti, zevk aldık fakat puan da almamız gerekiyordu. Yukarıya mı aşağıya mı oynayacağız bunu belirlememiz gerekiyordu. İkinci hafta Sivas’ta kötü bir oyuna rağmen son 30 dakikadaki oyun neticesinde galibiyetle döndük. Sonrasında oyuncularımızı küçümseyen bir takım olan Çarşambaspor’a karşı galibiyet aldık. Oyuncularım konuşarak değil saha içinde beceriyle oynadığını gösterdi. Bir sonraki maçı deplasmanda Ladik ile oynadık. Müthiş bir baskı vardı. Hem takıma hem de hakeme, hakem de bizim oyuncular da baskıyı kaldıramadı. 2-0 üstünlüğü yakaladığımız maçtan 2-2 beraberlikle ayrıldık. 5’inci haftada Çankırı ile karşılaştık. Kupada bize 5 atmışlardı, ligde de bize karşı favorilerdi. Bizi yine küçümsediler ama neticesinde kazandık. Artık rakipler şunu düşünüyor; Özel İdare yaşı küçük oyuncular da alsa yüreği büyük insanlarla hareket ediyor.”

İyi futbol oynamak adına tüm imkanlarının olduğunu da söyleyen Karakiraz, şöyle devam etti:

“Rakiplerimiz saha içinde coşku, enerji ve sinerjisini yaratmış bir takımla mücadele edeceklerini biliyorlar. Oynayan oyuncu da oynamayan oyuncu da katkı vermeyi bekliyor. Biz bu başarıyı buna bağlıyoruz. Yönetim kurulumuz sürekli oyuncularla ve bizlerle irtibat halinde, Nida başkan vaatleri yerine getirmek için çaba sarf ediyor. Bir oyuncu başka ne ister? Tesis, yeme-içme her şey yerinde. Sarılacağı tek yer saha, bu imkanları da sağlayınca bir şeyler olmaya başladı”

“KENDİMİZDEN SÖZ ETTİRECEĞİZ”

“İlerleyen haftalarda belki seviyemiz bu olacak belki daha iyi olacağız ama aynı mantıkta olacağız. Bu mantık devam ederse daha da kendimizden söz ettireceğiz. Ortalama 21-22 yaşında bir takımla mücadele ediyoruz. Oldukça genç bir kadromuz var. Belki de devre arası birçok kulüpten teklif edecekler.”

Fikstürün kendileri için avantaja dönüştüğünü de söyleyen Karakiraz, “Fikstürün avantajı elbette artık var. Ama dezavantajı da var. Artık hedef bir takımız. Takımlar bize karşı ekstra motive olacaklar. Biz de zorlu maçlara ne kadar motive olmuşsak zorluk derecesi biraz daha düşük maçlara o derece motive olduğumuzda başarılı oluruz. Biz zorlu maçları geçtik deyip rehavete kapılırsak kaybederiz. Biz her maça daha fazla motivasyon olmak için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Ligin ilk devresini 30-35 puan bandında tamamlamak istediklerini de söyleyen Karakiraz, “Önümüzde ligin ilk devresinde 8 maç kaldı. Bu 8 maçta 20 puan alabilirsek üstlere oynarız. Üst sıraları zorlarız. İlk devreye 30-35 puan bandında girersek yarışır duruma geliriz. Motivasyonumuzu bozarsak sıkıntılı anlar başlar. Biz motivasyonumuzu bozmayacağız, yarışacağız. Çünkü bu oyuncu grubu bunu istiyor. Yönetim kurulu ve biz bunu istiyoruz. Belki ekonomik olarak yarışamıyoruz ama her şey ekonomi değil” diye konuştu.