Özcan’dan ateş gibi uyarı

Kastamonuspor 1966 Başkanı Erkan Özcan, düzenlediği basın toplantısında çok çarpıcı ifadeler kullanarak kulübe sahip çıkması gereken isimleri harekete geçmeye çağırdı.
Bu Cumartesi günü Ankara’da oynayacakları Keçiörengücü maçını da kazanarak şampiyonluk yarışına devam etmek istediklerini söyleyen Özcan, karşılaşmayı izleyecek taraftarlarımız için ayrılan kontenjanı artırabilmeye çalıştıklarını açıkladı.
Basın toplantısında, zorlu dönemi sıkışıklıklar içerisinde geçmeye çalıştıklarını belirten Özcan, eski başkan Salim Arpacıoğlu’nun kulübü 350 bin TL için icraya verdiğini ifade etti ve “Bunun için kulübümüzün banka hesapları blokeli, para akışını sağlayamıyoruz. Maalesef bu durum Kastamonuspor için çok üzücü bir durum. Şehrin dinamiklerinden gereğini yapmasını rica ediyorum” dedi.
KAS-DER BAŞKANINA TEPKİ
İstanbul’da yaşayan Kastamonulu işadamlarından gerekli desteği alamadıklarını ifade eden Özcan, kendilerine İstanbul’da destek veren tek işadamının Cengiz Aygün olduğunu söyledi.
Özcan, “Onun dışında hiçbir iş adamımızdan bırakın desteği, randevu bile alamadık. Bunlardan biri de KASDER Başkanı Remzi Şen’dir. Kastamonu’nun ismini kullanarak İstanbul’da dernek başkanı olmak, bürokrasiyi halletmek çok kolay, ama şehrin ihtiyaçlarına da cevap vermek gerekir” diye konuştu.
“4 MİLYON TL HARCADIK”
Göreve geldikleri günden bugüne kadar 4 milyon TL harcama yaptıklarını açıklayan Başkan Erkan Özcan, şöyle konuştu:
“Biz kimseden destek almadan göreve geldiğimiz günden bugüne kadar 4 milyon TL harcama yaptık. Bunu Kastamonuspor adına yaptık. Kastamonu’dan ticari veya siyasi bir beklentimiz yok. Kastamonu şehrinden nemalanan insanlar Kastamonuspor’u görmezden geliyor. Seçimler bizi ilgilendirmiyor. Şimdilik o konuya müdahil olmayacağız. 3 aday var. Bu adaylar Kastamonuspor üzerinden 31 Mart’a kadar spekülasyon yapmak isterlerse ortaya koydukları vaatleri gelip bizimle görüşsünler, bizi bir tatmin etsinler. 31 Mart’a kadar vaat vermek kolay ama 1 Nisan’da 5 senelik mazbatayı aldıklarında Kastamonuspor’u unutmaları da çok kolay. 31 Mart’tan önce insanlar gelsinler beni ve taraftarı tatmin edici vaatlerde bulunsunlar. Biz şu anda siyasete müdahil olmuyoruz, ama kim gelip bizi projelerine inandırırsa seçime 1-2 hafta kala 10 gün kala Kastamonuspor için kim hayırlıysa onun arkasından gideriz.”
“MİLLETVEKİLİ NE İŞ YAPAR?”
Basın toplantısında gazetecilere, ‘Türkiye’de milletvekili ne iş yapar?’ sorusunu yönelten Özcan, şöyle devam etti:
“Türkiye’de milletvekili ne iş yapar? Bilmiyorum, cahilliğime verin. Milletvekili gider Öğretmenevi’nde kağıt mı oynar? Ya da bulunduğu ilin sadece kadın hentbol takımının maçlarına mı gider? Futbol takımına hiç destek olmaz mı? Bir kere gelip görünmez mi? Bir kere gelse de o mübarek yüzü görüp biz de cennetlik olsak. Avrupa’da halk milletvekilinin patronudur. Türkiye’de belirli siyasi liderlerin isimlerinin oyları ile seçilen milletvekillerimiz Kastamonuspor’u yalnız bırakıyorlar. Maçlarımıza katılan tek milletvekilimiz Metin Çelik’tir ve son hafta Hasan Baltacı’dır. Onlara da buradan teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmadıkları için. Milletvekilleri sadece Öğretmenevi’nde kağıt ve taş oynayıp kadın hentbol takımını takip ederse gelecek dönem ben de bu görevi yapabilirim. Güzel bir maaş var herhalde bunun karşılığında.”
“BİR HAFTALIK SÜRE VERİYORUM”
Kastamonuspor 1966 Başkanı Erkan Özcan, hedefledikleri şampiyonluk için belirleyici olacak çok kritik bir dönemde bulunduklarını hatırlattıktan sonra şöyle dedi:
“Bugün 12 Mart, seçimlere kadar çok önemli iki maçımız var. Bu iki maçı kazanırsak şampiyonluğa çok yakınız. Bazı maddi konularda ise tıkanmaya yakınız. İnsanlar bizi vaat aracı olarak kullanmak istiyorsa, bu iki maçtan önce bize destek çıksınlar. Eğer sahip çıkılmıyorsa, biz de bize en çok kim sahip çıkarsa ona ısınırız.
Bir hafta sonra ulusal bir kanala konuk olacağım. Bugün üstü kapalı konuştum. O gün her şeyi netliği ile konuşacağım. Onun için herkese bir haftalık süre veriyorum. Kastamonu’ya hizmet için görevli olan insanlar bir an önce Kastamonuspor’a hizmet etmek zorunda olduklarını anlarlar inşallah. Onlara bir haftalık süre. İnşallah gerekli tepkileri verirler de, biz de kendimizi yormayız ve Cumartesi günkü maçtan sonra şampiyonluğa odaklanırız.
Şu anda Kastamonuspor’a sahip çıkma zamanı. Çünkü Mart ayı bittiğinde lig büyük ihtimalle bitecektir. Biz Mart ayından önce gerekli ödemelerimizi yaparsak adım adım şampiyonluğa ilerleriz. Ama bunu yapamazsak, iki maçtan istem dışı alacağımız kötü sonuç bizi Play Off potasına sokacak ve şampiyonluktan edecektir. Bize Sarıyer ve Keçiörengücü maçlarından önce destek sağlarlarsa ben siyasetten bir şey anlarım. O zaman gerçekten Kastamonuspor üzerinden yapılan vaatler yerini bulmuş olur. Ben Manisa maçına çıkmadan önce bana iş işten geçtikten sonra destek verseler ne vermeseler ne. Benim bu 15 günüm şampiyonluğumu belirleyecek. Zaten zamanımız olsa Erkan Özcan olarak bende belirli ödemeleri yaparım. Kısa süre içerisinde 4 milyon gibi bir ödeme yaptığımız için maddi olarak tıkanıklık yaşadık. Bizim 15-20 günlük bir sıkışıklığımız var. Kastamonuspor üzerinden vaat verenler şimdi gereğini yapsınlar. Biz 1 Nisan’da kimseden bir şey beklemiyoruz.”
“TESİSİ GERİ İSTEYECEĞİZ”
Özcan, kulübün şu anda kullandığı İsmail Dikmenli tesislerinin zamanında imece biçiminde Kastamonuspor için yaptırıldığının, icrai işleme uğramaması için de Özel İdare’ye devredildiğinin söylendiğini belirtti ve Genel Sekreter Zafer Karahasan’la bu durumu görüşüp, tesisin kulübe devrini isteyeceklerini söyledi.
SAMSUNLULARA CEVAP
Başkan Özcan, maç sonrasında Samsun cephesinden gelen eleştiri ve iddialara, ayrı ayrı cevap verirken, kimsenin Kastamonu’yu küçük görmeye ve dalga geçmeye hakkı olmadığını kaydetti.
Özcan’ın basın toplantısının tamamını, Kastamonuspor 1966 facebook sayfasından izleyebilirsiniz.