Özdemir yeniden aday olmayacak

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, genel merkez yöneticileriyle yaptığı görüşmeler neticesinde 7. Olağan Kongre’de aday olmayacağını, süreç içerisinde aday olmak isteyenlerin önünü açmak için böyle bir açıklama yapma gereği hissettiğini ve kongre gerçekleşene kadar görevlerine devam edeceğini söyledi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, partilerinin 7. Olağan Kongre sürecinin başladığını belirterek, kendisinin görev durumuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Parti binasında yaptığı açıklamada 2017 yılının Ekim ayında görevi devraldıklarını söyleyen Faruk Özdemir, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 3 yıla yakın bir zaman zarfında davasına inandığımız birlikte yol yürümekten onur ve gurur duyduğumuz partimizi elimizden geldiği kadar Kastamonu ve merkez köylerinde temsil ettik. Bu zaman zarfında siyasi anlamda çok tecrübeler kazandık güzel dostluklar kurduk. Yeni yeni insanlar tanıma fırsatı bulduk ve hiç kimseyle en ufak bir problem yaşamadık. 7’den 70’e  memleketimin her bir ferdiyle kaynaştık, muhabbetlerini yüreklerimizde hissettik. Birbirimizden çok şeyler öğrendik. Zaman zaman güldük eğlendik. Zaman zaman hüzünlendik. Şüphesiz ki bu hüzünlerin en büyüğü birlikte çalışmaktan, kendisini tanımaktan çok haz aldığım abimiz, komutanımız Mehmet Ali Tekeci’yi kaybetmekle yaşadık. Kendisini sizlerin huzurunda bir kez daha rahmetle anıyorum. Aynı zamanda yine ahirete intikal eden başta partimizin kurucu il başkanı Hacı Muzaffer Caferoğlu’nu ve adını sayamadığım tüm vefat edenleri rahmetle anıyorum. Hasta olanlara şifalar hayatta olanlara sağlıklı bir hayat diliyorum.

Bilindiği üzere partimizin MKYK’sı 7. Olağan Kongre sürecini başlatmış ve genel merkez teşkilat başkanlığımıza yetki vermiştir. Bu yetkiye istinaden kongre sürecimiz 7 Ekim 2019 günü başlamış olup devam eden süreçte 29 Ekim – 15 Aralık tarihleri arasında delege seçimlerimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu süreç 22 Şubat-26 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ilçe kongreleriyle sonlanacaktır. Akabinde 8 Ağustos-29 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacak olan il kongreleriyle süreç tamamlanacak. Sürecin yürümesine binaen genel merkez yetkilileriyle bir takım görüşmeler gerçekleştirdik. Bu görüşmeler neticesinde şahsımın 7’nci Merkez İlçe Olağan Kongresi’ne tekrar aday olmayacağım hususunda karar aldık. Süreç içerisinde aday olmak isteyen arkadaşların önünü açmak ve bayrağı teslim edeceğim bir arkadaşın gelmesini sağlamak için bu açıklamayı yapma gereği duydum. Süreçte bizlere destek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kongremizi gerçekleştirene dek emaneti bizden sonra gelecek olan arkadaşımıza teslim edinceye kadar görevimize devam edeceğimizi ayrıca ifade ediyor saygılar sunuyorum.”