Özel İdare İn Tosyaspor out

Kastamonu’yu önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig’de temsil edecek olan takımın belirlendiği BAL Play Out karşılaşması dün Gazi Stadyumu’nda oynandı.

Bölgesel Amatör Lig’deki mevcut temsilcimiz Özel İdare KHS ile 1.Amatör Lig şampiyonu Tosyaspor’un karşı karşıya geldiği karşılaşma Özel İdare KHS’nin 6-1’lik galibiyeti ile sonuçlandı. Karşılaşmanın ilk devresi ise Özel İdare KHS’nin 4-0’lık üstünlüğü ile tamamlandı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf Özel İdare KHS oldu. Maçın hemen başında 5’nciu dakikada Sefa Furkan Karkacıoğlu’nun attığı golle öne geçen Özel İdare KHS, daha sonra bir kez daha Sefa Furkan Karkacıoğlu, Oğulcan Erdul, Mustafa Aksoy’un attığı gollerde ilk devre soyunma odasına 4-0 önde girdi.

İkinci devre ender gelişen Tosyaspor ataklarında Fatih Gökçe 53’ncü dakikada attığı golle farkı 3’e indirdi. Ardından Oğulcan Erdul ve Serbay Aydın’ın attığı goller Özel İdare’yi farkı götürdü ve karşılaşma 6-1 sonuçlandı.

PROTOKOL TAM KADRO İZLEDİ

Karşılaşmayı Vali Avni Çakır, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Özel İdare KHS Başkanı Nida Sinsi, Tosyaspor Başkanı Sefa Abayın da protokol tribününden takip etti.

TOSYASPOR TARAFTARIYLA GELDİ

Tosyaspor taraftarları da karşılaşmaya büyük ilgi gösterdi. Minibüslerle Gazi Stadyumu’na akın eden Tosyalılar, kendilerine ayrılan tribünde takımlarını destekledi.