Özel İdare KHS antrenörü Taş: “Şampiyonluğu kaçırdık”

Bölgesel Amatör Lig’de sezonu grubunda ikinci sırada tamamlayan ve yeniden lig biletini alabilmek için Tosyaspor ile play out maçına çıkacak olan Özel İdare KHS’de antrenör Sait Taş, geride bıraktıkları sezonu değerlendirdi.
Statü gereği çok değişik senaryoların şekillendiği bir sezonu geride bıraktıklarını ifade eden Sait Taş, “Ancak böyle olacağının bilincindeydik ve hazırlıklarımızı da buna göre yapmıştık. Her zaman ligi zirvede tamamlamayı hedeflesek de sezon içinde zaman zaman şampiyonluğa, zaman zaman ligde kalmaya odaklandığımız haftaları geride bıraktık. Netice itibariyle normal sezon sonunda ligde kalma adına baraj maçı oynama hakkı elde ettik” dedi.
Sezon başı kadro yapılanmasını doğru tercihlerle, iyi bir şekilde gerçekleştirdiklerini de söyleyen Sait Taş, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Geçen sezon kadroda yer alan oyuncuların çoğunlukta olduğu iyi bir takım olduk. İlk etapta yeterliydi ancak maçlar ilerledikçe sakatlıklar yaşadık. Bunun beraberinde gelen form düşüklükleri oldu ve birkaç pozisyonda da beklenen verimi alamadık. Sezon geneline baktığımızda üç tane kırılma noktası var, üçü de ligin ilk devresinde. Haymana deplasmanında sayısız pozisyona girip topu ağlara gönderememek (0-0), sezon boyunca memnun olduğumuz hakemlerin iç sahada oynadığımız Bartınspor maçında iki net penaltımızı vermemesi (0-0) ve ligin ilk devresindeki tek mağlubiyetimiz olan Taşköprü’deki mağlubiyet (1-0) sezonun kırılma anlarıydı. Bu maçlar farklı sonuçlansa şu an çok daha başka şeyleri konuşuyor olabilirdik. Devre arası uygun gördüğümüz oyuncuları kadromuza dahil ettik. Bu dönemdeki en büyük handikabımız kampa gidememek oldu. Hem kampa gidemedik hem de Kastamonu’daki ağır kış şartlarından dolayı verimli idman yapamadık. İdman yapmak için halı sahaları tercih etmek durumunda kaldık. Nitekim bunun etkisini lig başlarken yaşadık. İkinci yarıya düşüş yaşayarak başlasak da bu süreçte de değerli puanlar alarak yolumuza devam ettik. Sezon başında ilk 3 içinde bitirme ve Taşköprüspor’un üstünde bitirme hedeflerimiz vardı; bunları gerçekleştirdik. Ancak geriye dönüp baktığımızda ufak nüanslar sonucu etkiledi, şampiyonluğu kaçırdık. İyi bir takımız. Uyumlu ve arkadaşlık bilinci yüksek, yardımlaşmanın üst seviyede olduğu bir ekibiz. Başlangıçtan bu güne fiziksel kapasiteyi arttırmak, koşu mesafesini geliştirmek ve her maç özelinde kendi oyun anlayışımızı en doğru kabul ettirmek için teknik-taktik bağlılığı sağlamak için çalıştık. Ben, takımım, yönetimim ellerinden gelenin en iyisini yapma mücadelesinde oldu. Çok çalıştık, bunun doğrultusunda bu takımın yapabileceği maksimumu da yaptık diye düşünüyorum. Takımımıza her zaman destek veren Sayın Valimiz Avni Çakır’a, Özel İdare Genel Sekreterimiz Selçuk Aslan’a, Kulüp Başkanımız Nida Sinsi ve yönetim kurulu üyelerine, tüm futbol ailemize teşekkürlerimi sunuyorum”