Özel İdare yoğun sezona hazırlanıyor

Özel İdare Genel Sekreterliği personeliyle iftarda bir araya geldi. İftarda konuşan Vali Avni Çakır, bayram sonrası ivme kazanacak çalışmalar için, “Bu yıl, bizim en yoğun sezonumuz olacak” dedi.

İl Özel İdare çalışanlarının özverisine değinen Vali Çakır, “İl Özel idaresi olarak her alanda her yerde en kısa sürede tüm vatandaşların hizmetine koştunuz. Kış mevsimi de inanılmaz çetin geçti. Birçoğunuz eminim ki böyle bir kış yaşamadı. Ben şahsen 32 yıllık idarecilik hayatımda memleketin birçok yerinde çalıştım, ancak böyle bir kış görmedim. Karlar eridi, bu sefer de heyelan, çökme ve yolların bozulması haberleri gelmeye başladı. 11 Ağustos’taki selden sonra geçici olarak hizmete konulan bazı köprüler aşırı yağışlar ve kar erimesi kullanılmaz hale geldi.  En kısa zamanda müdahale ederek aksaklıkları gidermeye çalıştık” dedi.

“Bu yıl bizim için en fazla çalışacağımız yıl olacak dedik ve bunun için de gerekli olan ödenek, bütçe ve makine ekipman desteği için ilgili kurumlar ve kişilerle hep birlikte çalışıyoruz” diyen Vali Çakır, “Özellikle KÖYDES ödeneklerinde iyi bir destek ümit ediyoruz. Bu konuda İGM Başkanımız ve İGM üyelerimizle, tüm siyasetçilerimizle, bürokratlarımızla konunun takipçisi oluyoruz. Bu konuda büyük desteklerini gördüğümüz Sayın Bakanlarımız ve Cumhurbaşkanımıza da Kastamonu’muz için gösterdikleri ilgileri için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İftar programına Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İGM Başkanı Güray Parçal, Genel Sekreter Selçuk Aslan, Yol İş Sendikası 2 No’lu Şb. Başkanı Sadık Düzgün, Genel Sekreter Yardımcıları Nida Sinsi, H. İbrahim Sanık ile İGM üyeleri ve birim müdürleri de katıldı.