Özel öğrencilerden özel gösteri

Engelliler Haftası’nda Hüseyin Üster Eğitim ve Uygulama Okulu ve İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu’nca etkinlikler düzenlendi.

Gençlik Merkezi’nde Hüseyin Üster Eğitim Uygulama Okulu’nca piyano ve ritim, ront, koro grubu ile halk oyunları gösterisi ve sıra gecesi, İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu’nca da şiir dinletisi yapıldı.

Sunumunu Özel Eğitim Öğretmenleri Yalçın Metinoğlu ve Tuğba Karandı’nın yaptığı programa Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Tevfik Demirci ve Hüseyin Üster Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Vural Yılmaz ve çeşitli okul müdür ve öğretmenleri ile özel bireyler, davetliler katıldı.

Programda Hüseyin Üster Eğitim ve Uygulama Okulu öğrencisi Ömer Boyraz piyano dinletisi, öğrencilerin hazırladığı ront, ritim ve halk oyunları ekiplerinin gösterileri, folklor ve sıra gecesi ekibi gösterisi, öğretmen ve öğrencilerden oluşan halk müziği korosu, İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencisi Ahmet Göktuğ Özdemir’in piyano dinletisi büyük beğeni topladı.

İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinden Gülseme Çiftçi “Etme” isimli şiiri, Büşra Kömleksiz “İncitme” isimli şiiri, İlhan Ünal “Bu Vatan Kimin” isimli şiiri, Şerife Nur Çiftçioğlu “Bayrak” isimli şiiri, öğrenciler Sinem Butur ve Muzaffer Demirkan birlikte “Sürgün Ülkeden Başkentler başkentine” isimli şiiri,  Nihal Karaaslan “Ihlamurlar Çiçek Açtığı Zaman” isimli şiiri okurken, Muzaffer Demirkan “Manastır Türküsü” ve Büşra Kömleksiz de “Bir Dalda İki Kiraz” adlı türküyü seslendirdi.

 

Cengiz MUHZİROĞLU