Özel TEMA Koleji Müdürü Karabay: ‘Mutlu olan öğrenci başarılı olur’

  • Kolejin bursluluk sınavı 15 Ocak’ta yapılacak

Özel Tema Koleji Lise Müdürü Ezel Karabay, eğitim faaliyetleri hakkında dün basın açıklamasında bulundu.

Üç yıldır eğitim hizmeti verdiklerini belirten ve bu sürenin yarısının pandemi sürecini kapsadığını söyleyen Karabay, “Pandemide okulların kapatılmasının ardından uzaktan eğitim daha bilinmezken bir hafta içerisinde hazırlıklarımızı yapıp bir haftanın sonunda ders programı ile eğitim-öğretime başladık. Öğretmen ve öğrencilerimizin özverili çalışmaları ile gece bile ders yaparak bütün öğrenciler koordine olarak eş zamanlı evlerinden sınavlara girdiler. Güzel bir birliktelikle seneyi tamamladık ve sayılı üniversitelere öğrencilerimizi gönderdik. Bu başarıda öğrencilerimizin öğretmenleriyle arasındaki iletişimin kuvvetli olmasının etkisi oldukça fazladır” dedi.

Öğrencilere bir aile ortamı sunduklarını ve ‘Mutlu olan öğrenci başarılı olur’ düşüncesinin anasınıfından lise son sınıf öğrencisine kadar geçerli olduğunu söyleyen Karabay, deneyimli öğretmenlerin işbaşında olduğunu, öğrencilerin sosyal yönden gelişimi için spor ve sanat alanlarına ağırlık verdiklerini, ayrıca “Yetkinlik dersi’ kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendiğini kaydetti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Hami projesi kapsamında Kastamonu Taşmektep Meslek Lisesi ile ortak bir proje yürüteceklerini de sözlerine ekleyen Karabay, öğrencilerin tasarlayıp üç boyutlu yazıcıda üretecekleri oyuncakların köy okullarına gönderileceğini söyledi.

Karabay, “Daha çok öğrenciye yardımcı olmak daha çok öğrenciye ulaşabilmek adına 15 Ocak 2022 tarihinde bursluluk sınavı yapacağız. Her sınıf düzeyi için katılabilecek olan sınava okulumuz internet sayfasından kayıt olunabilecek.” dedi.

Cengiz MUHZİROĞLU