Özışık: “Cumhurbaşkanı talimat verdi”

  • Özışık, “Bu işin sonu nereye giderse gitsin, kimin canı yanarsa yansın bu olayı aydınlatın” diye Cumhurbaşkanı’nın talimat verdiğini dile getirdi.

Kastamonu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler eski müdürü Kürşat Ayvatoğlu ile ilgili sosyal medyaya yansıyan görüntülerin ardından başlayan tartışmalar devam ediyor.

Karşılıklı suçlamalarla ülke gündeminin önemli bir maddesi haline gelen konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın detaylı bir araştırma ve soruşturma talimatı verdiği belirtildi.

Gazeteci Hadi Özışık, TV100’de katıldığı bir programda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuya direkt müdahil olup detaylı bir soruşturma başlatılması istediğini ifade ederek, parti yetkililerine; “Bu işin sonu nereye giderse gitsin, kimin canı yanarsa yansın bu olayı aydınlatın” şeklinde talimat verdiğini söyledi.

Hadi Özışık, aynı programda bir önceki dönem belediye başkanı Tahsin Babaş ile de konuştuğunu ve Olukbaşı’ndaki AVM-Otel-Rezidans projesi ile ilgili aralarında geçen diyalog üzerinden bazı eleştiriler yöneltti.