Özlem Seyahat’in otobüsü kazadan kıl payı kurtuldu

Bolu Dağı Tüneli’nde cumartesi günü 6’sı TIR, 2’si yolcu otobüsü olmak üzere 18 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında Kastamonu’dan İstanbul’a giden Özlem Seyahat’e ait yolcu otobüsü, şoförün dikkati sayesinde kazadan kılpayı kurtuldu. Zincirleme kazada 1 kişi hayatını kaybederken 30 kişi yaralanmıştı.

Bolu Dağı Tüneli’nde cumartesi günü 18 aracın karıştığı zincirleme trafik kazası meydana geldi. Kazada 16 yaşındaki bir genç hayatını kaybederken, 30 kişi ise yaralandı. Kazada 6 TIR, 2 otobüsünde aralarında olduğu 18 araç hurdaya döndü. Kaza nedeniyle ulaşıma kapanan Anadolu Otoyolu’nun İstanbul yönü, kazaya karışan araçların kaldırılması ve temizlik çalışmasının ardından yaklaşık 5,5 saat sonra trafiğe açıldı.

Kaza oyduğu esnada tünel içerisinde seyir halinde olan Özlem Seyahat’e ait yolcu otobüsü ise şoförünün dikkati sayesinde kılpayı kazadan kurtuldu. Kastamonu’dan cumartesi günü saat 11:00’de 17 yolcusuyla İstanbul’a hareket eden otobüsün kazaya karışmaktan son anda kurtulduğunu ifade eden Özlem Seyahat’in yetkilisi Hakan Arslan, açıklamasında, “Bolu Tüneli’nde yaşanan kazada 17 yolcusuyla İstanbul’a hareket eden otobüsümüz tünelde yaşanan üzücü olayda, sürücümüzün de dikkati sayesinde hasarsız ve yolcularımızın da herhangi bir mağduriyet yaşamasına neden olmadan atlatmayı başardı. Olay yerine gönderdiğimiz ikinci otobüs ile yolcularımızı bulundukları yerden alarak İstanbul’a aktardık” dedi.