Öztürk: Korku imparatorluğu oluşturuldu

Millet ittifakının CHP’li Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk, Kastamonu’da “korku imparatorluğu” oluşturulduğunu söyledi, “Yandaş, ahbap, dost ilişkileri ile yönetilen Kastamonu belediyesinin icraatlarından artık AKP’li ve MHP’li seçmenler de şikayet etmeye başlamışlardır. Ancak oluşturulan korku imparatorluğundan dolayı düşüncelerini ifade etmekten kaçınmaktadırlar” dedi.

Yarın bir kez daha sosyal medya üzerinden seçmenlere sesleneceğini duyuranMillet ittifakının CHP’li Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk, yaptığı açıklamada, kendisi meydana indikten sonra rakiplerinin beton ve demir vaat etmekten vazgeçip sosyal projelere yöneldiklerini belirtti.

Öztürk yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü sosyal medya üzerinden yapmış olduğum canlı yayında bugüne kadar geldiğimiz yol hikayesini anlatmış ve Kastamonu belediyesini hangi anlayış ile yöneteceğimizi açıklamıştım. Perşembe günü yine sosyal medya üzerinden yapacağım canlı yayında son kez hemşehrilemize sesleneceğim. Adım adım gezdiğimiz ve aynı kenti paylaştığımız AKP’lisi, CHP’lisi, İYİ Parti’lisi, MHP’lisi, SP’lisi her vatandaşımızla birebir konuştuğumuz konuları ve projelerimizin felsefesini anlatacağım.

Daha önce basın üzerinden açıkladığımız bir gerçeğin altını tekrar çizmek istiyorum.
Rakiplerimizin, seçim için meydanlara indiğimizden önceki vaatlerine bir göz atın, bir de biz seçim meydanlarına indikten sonraki seçim vaatlerine bakın. Önceden beton, demir ve rant vaat eden rakiplerimiz biz meydanlara indikten sonra sosyal projeler açıklamaya başladılar. Çünkü biz peşpeşe sosyal projelerimizi açıkladığımızda karşılarında demir, beton, rant, para demeyen bir anlayış ile karşılaştılar. Bu bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyordu.
Biz seçim meydanlarına indikten sonra ne AKP belediye başkan adayının ne de MHP belediye başkan adayının beton ve ranta dayalı tek bir proje açıkladığını duymadık.

İnsan odaklı belediyeciliğimizin ana felsefesinin sokaklarında gülümseyen insanların yaşadığı bir kent oluşturmak olduğunu açıklamıştık. Ekibimle yaptığım toplantılarda bunun ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunun önemini gördük. Vatandaşlarımız yıllardır söz verilen ama yapılmayan vaatlerden bıkmış durumda. Ülkemizde siyaset çok büyük itibar kaybına uğradı. Bunun en büyük nedeni verilen sözlerin yerine getirilmemesi, siyasetçilerin siyaseti hizmet için bir araç olarak görmek yerine, saltanat sürülecek mekanlar olarak görmesinden kaynaklanmaktadır.

Biz siyasetin sadece vatandaşa hizmet için bir araç olduğunun farkındayız. Bunun için ilk günden başlayarak Kastamonulular ile beraber yöneteceğimiz belediyenin şeffaf olarak yönetileceğini açıkladık. Belediyenin harcamalarının her ay, herkesin ulaşabileceği şekilde açıklanacağını söyledik. Bunu başarmak bile yıllardır sömürülen belediyede büyük bir projedir. Halkımızın parasının nereye harcandığını göstermek, hesap verebilir olmak Kastamonu’nun kaynaklarını yerinde kullanmak demektir.

Altını çizmekte ısrar ettiğimiz diğer bir konuda şudur.
Rakiplerimizden biri parasına, bir diğeri başka parti seçmenlerinden devşireceği oylara gözünü dikerek belediyeyi kazanacaklarını hayal etmektedirler. Bundan önceki üç dönem CHP seçmeni parti egosunu bir tarafa bırakarak Kastamonu’muzun bir adım ileriye gitmesi için bazı oy tasarruflarında bulunmuştur. Bunun kıymetini bilemeyenler Kastamonu belediyesini ranta, betona ve demire esir etmişler ve Kastamonu’nun bağrına hançer saplamışlardır.

Aradan geçen yıllar şunu göstermiştir.
AKP de aynı düşüncenin partisidir, MHP’de aynı düşüncenin partisidir.
CHP seçmeni şunu çok iyi görmüştür. AKP’ye payandalık yapan MHP’ye verecek oyu yoktur. Devletimizin bütün kaynaklarını koltuklarını korumak için har vurup harman savuran AKP’ye ise verecek tek bir oyu yoktur. CHP seçmeni net olarak şunun farkındadır.
AKP’de kazansa, MHP’de kazansa değişen hiçbir şey olmayacaktır. Bundan önceki beş yıllık dönemde Kastamonu’nun bağrına saplanan hançerlere, rantın paylaşılmasına Kastamonu belediye meclisinde oy birliği ile beraber parmak kaldırmışlardır. Hem AKP ve hem de MHP Kastamonu’da bugün şikayet edilen ne kadar konu varsa beraber belediye meclisine getirmişler ve beraber oy birliği ile karar alarak uygulamışlardır. CHPseçmeni bunun farkındadır.

Yandaş, ahbap, dost ilişkileri ile yönetilen Kastamonu belediyesinin icraatlarından artık AKP’li ve MHP’li seçmenlerde şikayet etmeye başlamışlardır. Ancak oluşturulan korku imparatorluğundan dolayı düşüncelerini ifade etmekten kaçınmaktadırlar. Seçim çalışmaları dolayısı ile adım adım Kastamonu’yu gezmeye başladığımızda hemşerilerimizin üzerine çöken korkuyu ortadan kaldıracağımızı ve sokaklarında gülümseyen insanların dolaştığı bir kent oluşturacağımızı açıklama ihtiyacı hissetmiştik. Kastamonu’ya yapılacak en büyük proje budur. Korku imparatorluğunun üzerlerinde hissettikleri baskıyı; sanatı, estetiği, müziği, tiyatroyu ve kültürel aktiviteleri ile sona erdirmektir.
Bunu başaracağız.

Kastamonu bizim belediyecilik anlayışımız ile herkesin özgürce hareket edebildiği, herkesin sokaklarında aynı kenti paylaşmanın mutluluğunu yaşadığı bir kent olacaktır. Bu yüzden Kastamonu’da yaşayan bütün partilere mensup vatandaşlarımızdan oy alacağımızı biliyorum. Çünkü Kastamonu kandırılmaktan bıkmıştır. Çünkü Kastamonu söz verilip hayal kırıklığı yaşamaktan bıkmıştır. Hayal kırıklıklarını tamir edeceğimiz hemşerilerimizle mutlu bir şehirde yaşayacağımızdan eminiz. Bunu sağlamak bize nasip olacaktır. Yaratana ettiğimiz duamız budur.”