Öztürk: Tüm projelerimiz İnsanımızın hayatına Dokunan projeler”

CHP Kastamonu Belediye Başkan adayı Mustafa Öztürk, proje tanıtımlarını “Aile Rehberlik ve Danışma Merkezi” projeleriyle sürdürdü.
Öztürk, dün yaptığı açıklamada Kastamonulularla şu mesaj ve bilgileri paylaştı:
“Kastamonu belediye başkanlığı seçimini kazandığımızda Kastamonu için yapacağımız sosyal hizmetleri birer birer açıklamaya devam ediyoruz. Kıymetli hemşerilerimizin özellikle dikkatini çekmek isterim ki, açıkladığımız her proje insanımızın hayatına dokunan ve insanımızın hayatını kolaylaştıran projelerdir.
Hizmet anlayışımızın ana temeli mutlu, gülümseyen insanların yaşadığı bir kent ortaya çıkarmaktır. Beş yıl sonra tekrar insanlarımızla yüz yüze geldiğimizde gözlerinin içine bugünkü gibi samimiyetle gözlerimizi kaçırmadan bakabilmektir. Kollarımızı açtığımızda bugün olduğu gibi beş yıl sonra da bizleri Kastamonu’nun bağrına basmasını sağlamaktır.

Toplumun varlığının devamı; sağlıklı, düşünen ve sorunlarından arınmış ya da sorunlarını çözme cesareti göstermiş insanların çoğunlukta olmasından geçer. Toplumun temeli ailedir ve biz mutlu insanların yaşadığı bir kent ortaya çıkarmak için aileden başlayacağız.

Evli olan ve sorunları olan eşlerimizin sorunlarını ortadan kaldırmak ve aile birliğinin devamını sağlayabilmek için uzmanlar refakatinde aile rehberlik ve danışmanlık hizmeti vereceğiz. Aile ile birlikte çocukları için de yine uzmanları tarafından psikolojik ve rehberlik desteği sağlanacaktır.

Yeni evlenecek gençlerimize ya da çiftlerimize “evlilik danışmanlığı” verilecektir. Altını özellikle çizmek isterim. Bu hizmetlerin tamamı alanında uzman kişiler tarafından verilecektir. Evlilik danışmanlığı kurslarına katılan gençlerimiz evliliğe giden yolda kendilerini etüt etme olanağı bulacaklar ve evliliğe ayağı yere basan gerekçelerle karar vereceklerdir. Bu konu bizim en çok önemsediğimiz konuların başında gelmektedir.
Toplumumuza varlık sebebini yeniden hatırlatmak, ona sımsıkı sarılmasını sağlamak ve bu değerli sebebi ortadan kaldırmak isteyenler ile gerekli mücadeleyi yapabilmesi için Aile danışmanlık ve rehberlik merkezini çok önemsiyoruz.

Aile danışmanlık ve rehberlik merkezimizde;
Bireysel psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti
Aile danışmanlığı ve rehberlik hizmeti
Evli çiftler için danışmanlık ve rehberlik hizmeti.
Attığımız her adım, açıkladığımız her proje Kastamonu’yu yaşam odaklı bir kent haline getirecektir. Önce Batı Karadeniz’in daha sonra Türkiye’nin cazibe merkezlerinden biri olmasını sağlamaktır.

Türkiye’nin yaşam kalitesi yüksek ve mutlu insanların yaşadığı kentler Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetilen illerdir. Kastamonu’yu yaşam kalitesi yüksek mutlu insanların yaşadığı bir kent haline getireceğiz. Dünyanın en muhteşem ve en lüks binalarını dahi yapsanız içinde yaşayan insanların yüzünü güldüremedikten sonra dört duvarın içine insanları hapsetmiş olursunuz. Biz o yüzden insanlarımızın hayatına dokunmak istedik. Bizim en büyük projemiz “mutlu insanlar” olacak.
Kastamonu belediyesindeki mevcut yönetim anlayışının değiştiğini hemşehrilerimiz gözleri ile görüp şahit olduktan sonra bize güvenleri artacak ve yönetimimize daha çok destek olacaklardır. Biz aslında zor olanı seçtik.
Belediyenin kaynaklarını demire, betona, asfalta dökmek yerine insanımızın hayatını kolaylaştırmak için ayırmaya karar verdik. İnsanlarımızın hayatını değiştirdiğinizde geriye kalan bütün değişimler çok çabuk ve kolay olacaktır. Çünkü size güvenen ve size destek olan insanların yaşadığı bir kenti yaşanılır bir kent haline getirmek çok kolaylaşacaktır.

Şeffaf olacağız.
Kamu malını israf etmeyeceğiz.
Bütün kaynaklarımızı Kastamonu’nun değişimi, gelişimi ve zenginleşmesi için harcayacağız.

Bunu başaracağız.
Çünkü Kastamonu’nun kaybedecek tek bir saniyesi bile yoktur.”