Öztürk’ten kurum turu

CHP ve İYİ Parti (Milli İttifak) adayı Mustafa Öztürk, seçim çalışmalarını resmi kurumlara ziyaretlerle sürdürürken açıklamalarda da bulundu.
Öztürk bir eğitim kurumuna yaptığı ziyaret sırasında şunları söyledi:
“Eğitim sistemimizin ne olduğunu ülkeyi yönetenler dahi bilmiyor. Özellikle belediye seçimlerini kazandığımızda çalışan öğretmen olan annelerin ve diğer annelerin işine giderken “Çocuğumu nereye bırakacağım” korkusuna son vereceğiz.
Çalışan anneler işlerine gittiklerinde çocuklarını emin ellere teslim edecekler. Akılları ve enerjileri çocuklarında değil, işlerinde olacak.”

10’a yakın kurumu ziyaret eden, çalışanların sorularını alan ve sorunlarını dinleyen Öztürk, 26.5 yıl emek verdiği Karayolları’nı ziyaretinde o yılları anan duygusal bir konuşma yaparken , “Yıllardır bu kuruma emek verdim. Her kademedeki arkadaşımla gece gündüz çalıştım. Gün oldu gece sahada yatıp gündüz işimizi gördük. Ekmeğimizi aşımızı bölüştük. Teveccüh göstereceğinizden eminim. Belediye başkanı olduğumda belediye başkanının makam odasının duvarları camdan olacak. Kapıda belediye başkanının kimin ile görüştüğü yazacak. Belediye başkanı gizli kapılar ardında gizli işler çevirmeyi bırak, kafasını bile kaşıyamayacak” dedi.

“Çalışan memurları 4a- 4b-4c diye böldüler. Çalışan işçilerimizi taşeronun eline teslim etmekle kalmayıp, taşeronun taşerona işçi devrettiği bir sistemi getirdiler” diyen Öztürk “Çalışanlarımızın hangi statüde olduğunu daire amirleri bile çözemez oldu. Bu karmaşık durum devletin sırtına kırtasiye ve bürokrasi ağırlığı olarak bindi.
Eskiden memurun yasaları belli, işçilerin yasaları belli idi.

Belediye başkanlığını kazandığımızda ücretli kesimin sırtındaki geçim derdini hafifletmek için ulaşım, su ve bizim alanımıza giren diğer konularda desteğimizi vereceğiz.
Biz emekçi sınıfının içinden geldik ve emekçilerin yükünü hafifletmek için elimizden geleni yapacağız.
Yüreğimizden gelen bir aşkla şu cümle ile yola çıkmıştık: ‘Biz kollarımızı açacağız. Kastamonu bizi bağrına basacak’ demiştik. Bunun gerçekleşmekte olduğunu görmekten çok mutluyum” şeklinde konuştu.
CHP belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk, Salı Pazarı’nı ziyaretinde kendisine yöneltilen ‘Neden mevcut başkan ve diğer adayın ölçüsünde tanıtım yapmıyorsunuz?” sorusunu şöyle cevapladı:

“Değerli kardeşim; Biz seçimde harcayacağımız her kuruş paranın senin cebinden çıkacak para olduğunu biliyoruz. O yüzden bütün enerjimizi kendimizi anlatmaya ve hemşerilerimize tek tek ulaşarak bu açığı kapatacağız. Şehrimizin kaynaklarını sana hizmet olarak geri döndüreceğiz.
Ben ve ekibim elimizi taşın altına koyduk. Sizin teveccühlerinizle hep beraber başaracağız.”