“Pandemi sürecinde güzel bir yarış oldu”

Bisiklet İl Temsilcisi Özden Karagülle, Ilgaz Gran Fondo bisiklet yarışları sonrası yaptığı açıklamada, koronavirüs salgınından dolayı katılımın az olduğuna ancak bu dönemde bu yarışın yapılmasının önemli olduğuna dikkat çekti.

Özden Karagülle, “Salgın tedbirleri kapsamında hareket ettik, bunda da yüksek bir başarıya ulaştık. Gelen her sporcuya Kastamonu tanıtım katalogu ve yöresel ürünlerimizi hediye ederek ilimizin tanıtımına da ciddi anlamda katkı verdiğimizi düşünüyoruz” dedi.

Kendi sporcularının madalya kazanmasına sevindiklerini de söyleyen Karagülle, “Kendi sporcularımızın madalyalar kazanması bizi sevindirdi. Her kategoride sporcularımız kürsüye çıkmayı başardı. Kendilerini tebrik ediyorum. Biz bisiklette Türkiye’de her zaman vardık yine varız” diye konuştu.

Özden Karagülle, yarışlara destek verenlere ise teşekkür ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yarışların fikir aşamasından uygulama aşaması sürecine kadar destek veren birçok kurum ve kişi oldu. Herkese ayrı ayrı teşekkür etmek, unuttuklarımız olursa da affetmelerini istiyoruz. Başta Kastamonu Valimiz Avni Çakır’a, Belediye Başkanımız  Galip Vidinlioğlu’na, Gençlik Spor İl Müdürümüz Reşat Asrak’a, Gençlik Spor’daki mesai arkadaşlarıma, ASKF Başkanımız Adem Keloğlu’na, KUZKA’dan Serkan Doğrul’a, Emniyet ve Karayolları personelleri ile tüm paydaş kurum çalışanlarımıza, Enüs Koç’a, Cengiz Aygün’e, eski milletvekilimiz Murat Demir’e, Erdoğanlar Bisiklet’ten Lütfi Yeşilören’e, organizasyon tertibinde Alanya’dan gelen eski sporcumuz Akın Kılıç’a, Bozkurt Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Onur Şahin’e, Serdar Kılıç’a, yardımcım Gizem Büşra Uçar’a, bilgi işlemdeki arkadaşlarım Rahan Eski ve Sırad Çöp ile şu anda aktif spor yapan tüm sporcularıma teşekkür ederim.”