Pazarlarda korona durgunluğu

Koronavirüs salgını ve salgına karşı alınan önlemlerin etkilediği pazar ve alışveriş yerlerinde esnaf eski günlerini arıyor.

Bu hafta kurulan Salı Pazarı ve Topçuoğlu Pazarına az sayıda esnaf ve vatandaş geldi. Topçuoğlu pazaryerinde kadın üreticilere ayrılan kısımda bu hafta da çok sayıda tezgah boş kaldı. Pazar girişlerinde vatandaşlara maske, mendil ve eldiven dağıtıldı. Görevliler tarafından da sosyal mesafenin korunmasına özen gösterildi ve vatandaşlar sık sık da uyarıldı.

Yeni ürün çilek ve erik satışı yapan Alican Vefaoğlu, “Balık sezonu kapanması ile birlikte meyve ve sebze ürünleri satışı yapmaya başladık. Şu anda yeni ürün olan çilek ve erik ile diğer bazı ürünlerin de satışını yapıyoruz. Pazarlarda Koranavirüs nedeniyle durgunluk yaşanıyor. O eski canlı ve hareketli günleri de arıyoruz” dedi.

Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Yücek Gedik ise “Koranavirüs nedeniyle pazarlarımızda pazarcı esnafımız ve vatandaşlar gerekli uygulama ver kurallara uymaya özen gösteriyorlar. Esnaflarımız açılış ve kapanış saatlerine de uyuyorlar. Bir süre daha bu tedbir ve uygulamalar devam edecek.  İnşallah bu süreçten kısa sürede kurtuluruz, eski o günlerimize de döneriz. Kural ve uygulamalara uyan esnaf arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza, ayrıca görev yapan tüm herkese de Odamız adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.    CM