Pes dedirten hırsızlık

Kuzeykent Toptancılar Hali’nde meydana gelen hırsızlık olayı bu kadarına da pes dedirtirken, haldeki güvenlik problemini de ortaya çıkardı.

Hal içerisinde bulunan Azim İnşaat’a ait depo geçtiğimiz hafta kimliği belirsiz kişiler tarafından soyuldu. Hırsızlık olayı, firma yetkililerinin geçtiğimiz cuma günü depoya gelmeleriyle ortaya çıktı. Hırsız olayının, bazı görgü tanıklarının ifadesine göre,geçen hafta salı ya da çarşamba günü 16.00-20.00 saatleri arasında gerçekleştirilmişolduğuüzerinde duruluyor.

Depo içerisinde bulunan ve oldukça ağır bir yüke sahip tarım aletlerini ve mantolama malzemesini çalan hırsızların Azim İnşaat’a verdikleri zarar ise 80 bin lira civarında. Şahısların hırsızlık olayını bir kamyonla yaptıkları tespit edildi.

Polis, hırsızlık olayını aydınlatabilmek için, çevredeki işyerlerinin kamera görüntülerini incelemeye aldı. Bu kadar rahat bir şekilde gerçekleşen hırsızlık olayı pes dedirtti.

Azim İnşaat yetkilileri, “Firmamızın ürünleri bu depoda bulunuyordu. Görgü tanıklarına göre geçtiğimiz salı ya da çarşamba günü bir kamyonla depoya gelen hırsızlar, oldukça ağır olan tarım aletlerini çalmışlar. Biz cuma günü depoya geldiğimizde hırsızlık olayını fark ettik ve polise haber verdik. Toptancılar Hali’nin kendine ait bir güvenlik kamera sistemi bulunmuyor. Çevredeki bazı işyerlerinin kamera kayıtlarından yardım alarak hırsızlara ulaşmaya çalışıyoruz. Bu kadar soğuk kanlılıkla böyle bir hırsızlık olayının gerçekleşmesi bizleri çok şaşırttı. En kısa sürede inşallah bulunurlar” diye konuştular.