Pınarbaşı-Cide yolu ihalesi 28 Mayıs’ta

Cide ve Pınarbaşı’ndaki turizm potansiyelini birleştirmek adına büyük önem arz eden Pınarbaşı-Kerte-Cide-Dağlı-Şenpazar yolu Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılıyor.

Milletvekili Murat Demir, önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Pınarbaşı-Kerte-Cide-Dağlı-Şenpazar yolunun ihale tarihinin 28 Mayıs olduğu belirtti.

Murat Demir açıklamasında, “Cide, Şenpazar, Azdavay, Pınarbaşı arasını 90 kilometre kısaltacak olan bu proje, bölgedeki doğa turizmine çok büyük katkı sağlayacaktır. İhale tarihi 28 Mayıs Pazartesi. Yaptığımız girişimler sonucu Karayolları tarafından yol ağına alınan bu güzergahta, proje ihalesi sonrası yapım ihalesi yapılacaktır. Bölgedeki Doğa ve Eko turizmini deniz turizmiyle birleştirecek olan proje Cide ve Pınarbaşı’nda büyük katkı sağlayacak” dedi.

Pınarbaşı’nı Cide’ye bağlayan Kerte yolu Karayolları ağına girmesinin ardından Pınarbaşı’nı Cide’ye bağlayan 150 kilometrelik karayoluna alternatif bir güzergah ortaya çıkarılmıştı. Böylece iki ilçe arası mesafe 60 kilometreye kadar düşürülmüştü.