“Pınarbaşı'da da mı güvenlik sorunu var?”

MHP İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, Şırnak Cizre ve Silopi’de öğretmenlerin telefonlarına gönderilen mesajların, ilimiz Pınarbaşı ilçesinde görev yapan öğretmenelere de gönderilmesinin akıllarda soru işaretleri oluşturduğunu söyledi.

Öğretmen ve öğrencilerin can güvenlikleri adına atılan her türlü adımları desteklediklerini söyleyen İbrahim Maşalacı, “Gerek öğretmenlerimizin gerekse öğrencilerimizin can güvenliğini sağlamak adına atılacak her türlü adımı, ortaya konulacak her türlü tedbiri doğru buluyor ve destekliyoruz. Olağanüstü şartlarda olağanüstü tedbirler almak doğru bir yaklaşımdır ve siyasi farklılıklarla değerlendirilemez. Devlet bu bölgelerde hayatın normalleşmesi için her türlü tedbiri almaktan çekinmemelidir, bu doğrultuda atılacak her adımı önemli görüyoruz. Ancak herhangi bir açıklama yapılmaksızın Pınarbaşı ilçemizde görev yapan öğretmenlerimize de aynı mesajların gönderilerek seminere alınması, ilimizde de bir can güvenliği problemimi var sorusunu akla getirmektedir. Böyle olması mümkün değildir, velakin yeterli açıklamaların yapılmaması da hoş değildir. Ülkemiz AKP’nin açılım ve başkanlık sistemi hevesleri nedeniyle facianın eşiğine gelmiştir. Okulumuzu, camimizi ve hepsinden önemlisi vatandaşımızı koruyamaz hale gelmişiz” dedi.

Ortadaki problemleri çözmek çelik gibi yürek ister diyen Maşalacı, “Bunları çözmek korkakların işi değildir. Ama ülkemizin emniyet kuvvetleri gerekli yetkiyi aldığında, ülkeyi yönetenlere güvendiğinde bu bataklıktan çıkmak çok zor olmayacaktır. Ancak ülkemizde insanlarımız bu problemlerin çözülmeme nedeni olarak başkanlık sistemine geçilememesine inandırılmaktadır. Bu aşamada ilimizde bile Bilim Sanat Merkezi yöneticileri kurtuluşu başkanlık sisteminde görmüş olacaklar ki öğrencilerimizi de bulaştırmak suretiyle başkanlık sistemi anketi yaparak AKP’nin rejim değişikliği istemine zemin hazırlamaya çalışmışlardır. Bu süreçte sorumluların asla unutulmayacağını, yetkilileri bu süreci iyi takip ederek olayda sorumluluğu bulunan Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri hakkında işlem yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.